Środa, 26 Czerwca 2019

Imieniny: Jana, Pawla

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

2. Urodziny Off Radia Kraków, Vol. 1

0

A
A
A
Urodziny Off Radia Kraków w Forum Przestrzenie (28 stycznia od godz. 21.00) to wyjątkowy line-up z najciekawszymi dj-ami sceny klubowej, którzy swoje muzyczne pasje prezentują także w autorskich audycjach na antenie Off Radia Kraków.

Oni zagrają na 2. Urodzinach Off Radia Kraków, Vol. 1

Daniel Drumz - dj i producent z Krakowa. Autor wielu klasycznych mixtape'ów oraz kilku winylowych wydawnictw dla U Know Me Records. W styczniu 2015 r. ukazał się jego debiutancki album “Untold Stories”. Występował m.in. w Nowym Jorku, Londynie, Berlinie, Dublinie, Wilnie, Pradze. Absolwent Red Bull Music Academy Bass Camp Warsaw oraz uczestnik pierwszej polskiej edycji Boiler Room. W Off Radiu Kraków prowadzi audycję "Electric Relaxation Show".

 

DiscoMule - od conajmniej ośmiu lat spiritus movens krakowskiej sceny klubowej. Odpowiedzialny osobiście za sukces i muzyczną konsekwencję takich przeszłych do historii już lokali jak Łódź Kaliska i Rozrywki Trzy. Jako didżej pod pseudonimem Doktór Plama a później DiscoMule zdążył już zjeździć całą Polskę wzdłuż i wszerz szerząc miłość do prostolinijnego disco i funku oraz wyszukanego i niebalnego house’u. Również wiedzie z powodzeniem karierę producencką pod szyldem Unitrax, wspólnie z Bartkiem Baranem. W Off Radiu Kraków prowadzi audycję „Wolno Marzyć”.

 

Piotr Figiel – producent muzyczny, live performer i dj z Krakowa. Skupia się na brzmieniach z pogranicza techno i IDM oraz występach live act. Związany z inicjatywą Biuro Dźwięku Katowice, francuskim Nashton Records i kolektywem BLCKSTR. Miał przyjemność zagrać ze swoim materiałem między innymi na festiwalu Sacrum Profanum, Street Art Festiwal, Festiwalu Ars Cameralis, czy dwukrotnie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka oraz wielu innych miejscach w Krakowie i nie tylko. Utwór „Mr Robot” autorstwa Piotra został wyróżniony w podsumowaniu „Najlepsze Polskie Utwory Techno 2016 roku” portalu Muno.pl. Oprócz działalności solowej, Piotr w duecie z Dominikiem Gawrońskim tworzy projekt Krakowitz, skupiający się na syntezatorowo-melodyjnej stronie muzyki, przyprawionej nostalgią lat dziecięcych. W Off Radiu Kraków prowadzi audycję „Essentia Electronica”.
 

Minoo – producent muzyczny związany z Asfalt Records. W 2016 roku ukazała się jego nowa płyta "We Are Crazy". Do tej pory współpracował min. z Jon'em Kennedy'm, O.S.T.R, czy Pixelordem. Charakterystyczną cechą jego muzyki jest tworzenie na pograniczu elektroniki i hip-hopu. Muzykę Minoo można usłyszeć na wielu kompilacjach oraz remixach. Podczas live actów prezentował swoje produkcje na Freeform Festival, Tauron Nowamuzyka Festival, WRO Festival i wielu innych. W Off Radiu Kraków prowadzi "Beat Tools" oraz "Mixchange".

 

Herbaciarz - człowiek orkiestra związany od początku i od podszewki z Off Radiem Kraków. Poza życeim radiowym jest współzałożycielem projektu MLDVA przenoszącego klasyczne tureckie i izraelskie utwory na nowoczesne beatowo-elektroniczne wykonania.
 

Kfjatek - zaczynał swoją przygodę z adapterami w 2004 r. grając imprezy z muzyką jamajską. Od kilku lat prezentuje na swoich imprezach wybuchową mieszankę różnych gatunków muzycznych - od hip-hopu, przez funk, house do garage. Będąc miłośnikiem turntablismu - w trakcie występów nie zapomina o skratchowaniu. W Off Radiu Kraków prowadzi audycję "Off Beat".
 

Good Paul - dj z 20-letnim stażem, absolwent Red Bull Music Academy w Toronto. Występował na największych festiwalach w Polsce: Heineken, Tauron, Audioriver, Boogie Brain oraz na największym światowym festiwalu w Barcelonie - Sonar Festival. W Off Radiu Kraków prowadzi audycję "Red Bull Music Academy".

 

Olivia Ungaro - wyznawczynia kultu płyt winylowych, aktywna na polskiej scenie elektronicznej od 10 lat solo oraz w duecie Chrono Bross, które współtworzy z bratem Kinzo Chrome. Słynie ze świetnej selekcji muzycznej i bardzo dobrej techniki grania. Jej sety zawsze zaskakują dużą odwagą i oryginalnością, najbardziej lubi surowe i mroczne brzmienie muzyki techno, kwasowość muzyki acid, głębie cosmic, prostotę electro i ciepło muzyki house. Grała w większości miast w Polsce oraz na wielu znaczących festiwalach m.in. Unsound Festival i Nachtdigital. W Off Radiu Kraków prowadziła audycję "Unsound Interferencje".

 

Przyświeca: Elektro Moon Vision.
Elektro Moon Vision
– polsko-węgierski duet artystów multimedialnych, łączący w swoich realizacjach twórcze kodowanie, design i sztukę światła. W ich portfolio znajdują się m.in. interaktywne instalacje i autorskie realizacje scenograficzne oparte o projekcje, włączając mapping 3D. Ich działania prezentowane były na wielu międzynarodowych wydarzeniach i wystawach sztuki cyfrowych mediów na świecie, m.in w galerii Salon Projektionist i MuseumsQuartier w Wiedniu, w galerii Akarenga Soko w Yokohama, w Japonii, na Międzynarodowym Biennale Sztuki Mediów WRO 2011 i 2015, TADAEX w Teheranie czy PdCon w Nowym Jorku. W Krakowie można było zobaczyć ich wizualizacje na żywo m.in. podczas Unsound 2016. Inicjatorzy i organizatorzy międzynarodowego festiwalu sztuki cyfrowej Patchlab.

 

Transmisja na antenie Radia Kraków – od godz. 21.05 do 22.00.
Transmisja na antenie Off Radia Kraków - od godz. 21.00 do ostatniego bitu.

 

https://www.facebook.com/events/1666753040293426/

Liczba komentarzy: 0