Środa, 26 Czerwca 2019

Imieniny: Jana, Pawla

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

2. Urodziny Off Radia Kraków, Vol. 2

0

A
A
A
Druga długa urodzinowa noc Off Radia Kraków w Alchemii (3 lutego od godz. 20.00) to z kolei święto dla miłośników kolażowych brzmień w alternatywnym i rockowym wydaniu. Wystąpią zaprzyjaźnienie z Off Radiem Kraków zespoły i artyści.

Oni zagrają na 2. Urodzinach Off Radia Kraków, Vol. 2

Kubaterra - Pierwsza płyta formacji Kubattera została nagrana solowo przez Kubę Dobrowolskiego w 2014 roku w Australii. "Osobiście nie przepadam za określaniem oraz szufladkowaniem mojej muzyki lub po prostu nie umiem tego robić więc pozostawiam to Wam. Uważam że słuchacze sami powinni stwierdzić czym i jaka ona dla nich jest, tak więc zachęcam do klikania w linki poniżej oraz przyjścia na koncert jeśli się spodoba. Nową płytę pt. If You Don't Mind It Doesn't Matter nagraliśmy w Krakowie, głównie w moim mieszkaniu w składzie: Kuba Dobrowolski, Jan Rey, Sebastian Kaszyca, Wojtek Gąsiorowski. W podobnym składzie wystąpią na urodzinach Off Radia Kraków.

https://kubaterra.bandcamp.com/

 

Patrick the Pan - Amerykanie z podziwem mówią o takich: self-made man. Piotr Madej skomponował, zagrał, zaśpiewał i nagrał swój debiutancki album w zaciszu swojego krakowskiego pokoju, ale to wystarczyło, by zachwycić najpierw internetowych poławiaczy muzycznych skarbów, a w dalszej kolejności media i publiczność najważniejszych festiwali, od Open’era po OFF. Nic dziwnego: takie połączenie kompozytorskiego talentu i wrażliwości często się nie zdarza. "...niczym jak liśćmi" rozwija to, co zostało zapoczątkowane przez Patricka na jego debiutanckim albumie.

http://patrickthepan.pl/

 

Artykuły Rolne - krakowski zespół z pogranicza noise rocka, psychodelii oraz muzyki improwizowanej. Na koncie mają dwie epki wydane w 2015 roku własnym sumptem i eksperymentalny album długogrający zatytułowany "Dobrze to już było" z 2016 roku, który został wydany przez wytwórnię Music Is The Weapon. O najnowszym wydawnictwie internety pisały tak: Tegoslucham.pl: "Rolniaki wygrywali wcześniej prostymi, nośnymi numerami. Teraz stawiają na klimat i siłę improwizacji. Mniej jest noise rockowego nakurwu, więcej pełzającej psychodelii, przez którą przebija się i noise, i ambient, i post-rock."

https://artykulyrolne.bandcamp.com/

 

Neal Cassady & The Fabulous Ensemble - krakowska formacja, której dowodzi Neal Cassady (Świniary, RZPRDL). Na scenie tworzą dźwiękowy kolaż, inspirowany różnymi tradycjami muzycznymi. Mroczne country, hard rock, folk i rockowe ballady prosto z trzewi. Muzyka drogi przeznaczona dla kierowców cięzarówek, którzy spełniają się tylko w długich trasach. Zespół ma za sobą kilkadziesiąt koncertów. Brał udział w kilku festiwalach muzycznych, m.in Soundrive 2016 (w klubie B90) i Green Zoo. W sierpniu 2015 udał się w trasę koncertową promującą wydawnictwo, odwiedzili Wrocław, Łódź, Poznań i Warszawę.

https://www.facebook.com/NealCassadyFabulousEnsemble/Kaseciarz - zespół, który gra tatusinego rocka z matecznym zadziorem dla pryszczatej młodzieży. Zespół powstał w 2011 roku wraz z wydaniem debiutu "Surfin' Małopolska" i działa jako trio w składzie: Maciej Nowacki, Szymon Keler i Aleksander Margasiński. W 2015 roku wydali płytę Gay Acid.

https://kaseciarz.bandcamp.com/

 

MLDVA (Dj Set) -duet producencki i dj'ski zajmujący się muzyką psychofolkową, tureckimi, klezmerskimi brzmieniami. W wyjątkowych sytuacjach grają live acty jako trio. MLDVA to ewenement na skalę polską – osiągnęli unikatowe brzmienie dzięki eksplorowaniu tradycyjnych zjawisk muzycznych i łączeniu ich z funkiem, soulem. Zadebiutowali na 23. Festiwalu Kultury Żydowskiej. Na miesiąc przed kolejnym Festiwalem, Bawialnia Cheder znów stanie się najlepszym tancklubem w mieście. Tomasz Jurecki – baglama, bas, Grzegorz Dąbek – ableton push, pocket piano, gramofony, Szymon Piotrowski - perkusja

https://www.facebook.com/mldva/

 

After party z Kfjatkiem

 

Transmisja na antenie Radia Kraków - od godz. 20.05 do 22.00.
Transmisja na antenie Off Radia Kraków - od godz. 20.00 do ostatniego kawałka.

 

https://www.facebook.com/events/129322624238491/

Liczba komentarzy: 0