Środa, 29 Marca 2017

Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Bonobo Podróżnicza: Przez Urianchaj i Mongolię jeszcze raz

0

A
A
A
„- Dokąd jedziecie? – pyta nas sympatyczny rosyjski kierowca, który właśnie zabrał nas na stopa. - Do Tuwy, spędzimy tam jakieś dwa tygodnie. Mężczyzna spojrzał na nas zaniepokojony. - Do Tuwy? Tam naród dziki! Tam trzeba uważać. Ostatnio pojechał tam jakiś chłopak z plecakiem, jak wy, i poderżnęli mu gardło. Znaleźli go potem w lesie. O rety, myślę. Teraz to zaczyna się robić ciekawie.”

Czy na Syberii faktycznie podrzynają gardła? Jak złapać stopa na stepie? Jak rozpalić ognisko z mokrych zapałek? Jak przeżyć imprezę w jurcie? I ile mleka dają krowy w Mongolii?
Zapraszam Was w podróż przez Tuwę i Mongolię – krainy dumnych potomków Czyngis-chana, gdzie do dziś rozlewa się mleko i wódkę na cztery strony świata, aby podzielić się z duchami. Przejedziemy przez kawałek Syberii i weźmiemy udział w wykopaliskach archeologicznych. Spotkamy rdzennych mieszkańców, którzy pokażą nam, na czym polega moc szamanów. Potem wjedziemy na mongolski step i podążymy północną drogą, odsuniętą od cywilizacji, gdzie przejazd samochodu stanowi wydarzenie. Schronimy się przed burzą w jurtach koczowników, będziemy z nimi dzielić herbatę i baraninę, przejedziemy zepsutą cysterną przez step ucząc się mongolskiego. Na końcu zobaczymy świątynie na pustyni i porównamy to wszystko z wielką i szumną stolicą.
Ruszamy na wschód, tam, gdzie nie ma dróg, tylko kierunek.
Monika „Radzi” Radzikowska
wplecakuniesione.blogspot.com

 

Patronat medialny wydarzenia - Off Radio Kraków!

 

Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza, Mały Rynek 4
30 marca o godzinie 19:00

 

 

Materiał prasowy