Sobota, 25 Maja 2019

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Die! Die! Die! + Donald Dong

0

A
A
A
Noisowo-popowo-punkowy nowozelandzki zespół Die! Die! Die! i nowy krakowski skład Donald Dong! zagrają 30 listopada w klubie Re!

Die! Die! Die! wywodzą się z kultowego dla nowozelandzkiej muzyki alternatywnej miasta Dunedin, gdzie założyciele zespołu Andrew Wilson i Michael Prain ostrzyli swoje rock n' rolowe zęby grajac w licznych zespołach tamtejszej sceny noisowej. W 2003 roku założyli Die! Die! Die!, opierając się na etosie DIY który wyznają do dzisiaj. Inspirowali się podobnie myślącymi artystami jak Bailterspace i Dead C, zawsze dawali z siebie wszystko na swoich przepełnionych energią, udzielającą się publiczności, koncertach. Kroczą tą rockową ścieżką nadal, grając masę koncertów we wszystkich zakątkach świata.

W 2012 roku Die! Die! Die! wydali „Harmony”, czwarty studyjny album zespołu. Nagrany w Blackbox Studios we Francji, najlepszym studiu nagraniowym na świecie jeśli spytacie Stevego Albini. Jest on kolejnym krokiem na ścieżce rozwoju ich brzmienia. Harmony odzwierciedla surową energię ich występów na żywo, jednocześnie łącząc charakterystyczną popową jakość ich kawałków z punkowym zacięciem które od zawsze było im bliskie. Wyprodukowany przez Chrisa Townenda (Portishead, D12, Violent Femmes), jest to album który namieszał w 2012 roku.

Z tym albumem do Die! Die! Die! dołączył basista Michael Logie (The Mint Chicks, F In Math, Opossom), i z nim na pokładzie zespół ruszył w kolejną serię morderczych tras, przekonując do siebie kolejnych wiernych fanów i paląc za sobą tyle mostów ile jest w stanie przekroczyć.

Kolejnym albumem był wydany w 2014 roku S W I M, po wydaniu którego zespół spontanicznie przystąpił do kolejnych sesji nagraniowych których efektem po 3 latach miał być Charm. Offensive.

Wywodzący się z tradycji post punka, noizowego popu, shoegaze, lo-fi i punk rocka, Charm. Offensive. jest zbiorem dźwięków zrodzonych z tysiąca nocy kiedy zespół grał swoje koncerty po obskurnych barach, zrujnowanych DIY przestrzeniach i rozpadających się salach koncertowych dookoła naszej planety. Jest też szóstym albumem pełnogrającym wydanym przez Die! Die! Die!. Zawiera singiel ‘How Soon Is Too Soon (It’s Not Vintage It’s Used),’ jasno pokazujący czemu są jednym z najtrwalszych i bezkompromisowych zespołów które wyszły z Nowej Zelandii na przestrzeni ostatnich 15 lat!

https://diediedie.bandcamp.com/
https://youtu.be/zoCJ_BqfQBs
https://youtu.be/yV9f4w9SXEc
https://www.youtube.com/watch?v=G2so-C79hFI
LIVE: https://youtu.be/RRFURlGu6ZM


Donald Dong (PL) - nowy, tajemniczy skład z Krakowa.Die! Die! Die! + Donald Dong
30.11.2017 GODZ. 20:00
Klub RE
ZAPRASZAMY!

Materiał prasowy.

Liczba komentarzy: 0