Środa, 29 Marca 2017

Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

89: Hiatus: Demdike Stare, Księżyc

0

A
A
A
Unsound znany jest z adaptowania przestrzeni pod swoje festiwale, choć zwykle robi to na jeden wieczór. 89 tchnęło nowe życie w swoje miejsce na dobrych kilka miesięcy. Pracowaliśmy nad klubem wspólnie z przyjaciółmi z Forum Przestrzenie, którzy w opuszczonym Hotelu Forum prowadzą ulokowaną piętro wyżej klubokawiarnię.

Każdy, kto był w środku, wie jakie to wyjątkowe miejsce i jakie wrażenie robi nieruszony od końca lat 80. wystrój, często porównywany do scenografii idealnej do filmu Davida Lyncha. To właśnie wnętrze, jak i bogata historia miejsca, przekonały nas, by zaangażować się w ten projekt. Przez te kilka miesięcy, dzięki rozważnemu planowaniu udało nam się zorganizować kilka naprawdę pamiętnych nocy.

Jednak zarówno Unsound jak i Forum Przestrzenie zaangażowane są w wiele innych projektów, przez które przyszła pora, by zrobić przerwę od regularnego programowania 89 na sezon wiosenno-letni, co nie oznacza, że nic się nie będzie działo, śledźcie naszego facebooka. Jeśli jeszcze u nas nie byliście i chcecie przeżyć niezapomniany wieczór, oto najwyższy czas.

Przerwę robimy po nocy pod nazwą HIATUS, która odbędzie się 31 marca. Program ma wyjątkowo unsoundowy charakter. Podzielony jest na dwie części, w których zagrają KSIĘŻYC oraz brytyjski duet DEMDIKE STARE (Miles Whittaker i Sean Canty), którzy grać będą pięciogodzinnego seta. Wydarzenia biletowane są osobno, ale można nabyć również karnet łączony.

Przypominamy również, że już w ten piątek zapowiada się kolejne wielkie wydarzenie - klubem zawładną przedstawiciele Hessle Audio: BEN UFO, PANGAEA i PEARSON SOUND. To jednak nie wszystko: 23 kwietnia koncert XIU XIU.

Dziękujemy WSZYSTKIM, którzy wsparli 89 w ostatnich miesiącach. Wiele to dla nas znaczy. Wypatrujcie wiadomości dotyczących przyszłości 89 i unsoundowych wydarzeń na świecie w 2017 i 2018 roku.


~~

Demdike Stare okryli się sławą jako jeden z najbardziej intrygujących projektów okultystyczno-dubowych. Ich seria kultowych wydawnictw tworzyła niesamowitą atmosferę grozy. Szybko zostali jednymi z ulubieńców Unsoundu, prezentując nowe projekty i kolaboracje na festiwalach, stale rozwijając swoje brzmienie. Są również ekspertami, jeśli chodzi o muzykę klubową i czerpią mocne inspiracje z brytyjskich stylistyk. Pomysły sprawdzali podczas okresu “Testpressing”, który zaowocował potężnym albumem “Wonderland” napędzanym przez połamane rytmy zaczerpnięte z techno, jungle i muzyki basowej. Ich pięciogodzinny set w 89 będzie naprawdę wyjątkowy.

Tajemniczy Księżyc jest jednym z niewielu polskich zespołów otoczonych prawdziwym kultem. To zasługa ich wyjątkowo wyrazistego brzmienia, na które wpływ miał minimalizm, słowiański folklor czy psychodelia. Zniknęli po premierze wspaniałego albumu “Księżyc” w 1996 roku, rozpalając wyobraźnię słuchaczy przez blisko 20 lat. W 2014 roku powrócili, by dać koncert na Unsound Festival. Od tego momentu wrócili aktywnie do pracy, grając więcej na żywo i rozwijając medytacyjny klimat swoich dźwięków, czego efektem był drugi album “Rabbit Eclipse”. Czerwone korytarze 89 będą idealnym miejscem dla ich mistycznego muzycznego rytuału.


~~

BILETY NA HIATUS
Księżyc - 35 PLN w przedsprzedaży / 40 PLN na bramce
Demdike Stare + support TBC - 20 PLN w przedsprzedaży / 25 PLN na bramce
Bilet łączony - 50 PLN tylko w przedsprzedaży

 

89, ul. Konopnickiej 28

31 marca o godzinie 20:00
 
 
Materiał prasowy