Niedziela, 17 Lutego 2019

Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Krakowitz "Krakowitz"

0

A
A
A

Krakowitz, fot. Mateusz Sornat

Krakowitz to Krakowsko-Katowicki projekt muzyczny tworzony przez Piotra Figla i Dominika Gawrońskiego. 
Stylistyczne połączenie dźwiękowych inspiracji zaskutkowało powstaniem niebanalnych IDM’owych bitów pomieszanych z napawającymi nostalgią progresjami akordów, ambientalną przestrzenią i organicznymi samplami. 
 
Muzyka Krakowitz to wyraz melancholii i tęsknoty za czasami, w których słońce miało przyjemny żółty kolor, kiedy można było bezkarnie biegać po łące, całe dnie puszczać samoloty z papieru, a muzyki słuchało się z kaset magnetofonowych. Z tego też powodu album oprócz dystrybucji cyfrowej, będzie też dostępny w limitowanym nakładzie kaset.

Krakowitz pisze:

W głębi duszy nadal jesteśmy małymi chłopakami, 
latającymi z patykiem po podwórku, z tym że patyk 
wymieniliśmy jakiś czas temu na syntezatory. 
 
Z tym samym dziecięcym entuzjazmem, z którym kiedyś 
budowaliśmy zamki z piasku, siadamy w studio i próbujemy 
przywołać, oraz zatrzymać choć część tych wspomnień. 
 
Pobiegnij z nami po łące, pozrywaj dmuchawce, puśćmy razem kilka samolotów z papieru. Zapraszamy 
w nostalgiczną podróż po czasach, w których słońce miało przyjemnie żółty kolor, a potwór pod łóżkiem był straszny.

 
Piotr Figiel - producent muzyczny, live performer i dj z Krakowa, redaktor audycji „Essentia Electronica” w Off Radio Kraków. W swojej twórczości skupia się na brzmieniach z pogranicza techno i IDM oraz występach live act. Związany z inicjatywą Biuro Dźwięku Katowice, francuskim Nashton Records i kolektywem BLCKSTR. Miał przyjemność zagrać ze swoim materiałem, między innymi na festiwalu Sacrum Profanum, Street Art Festiwal, festiwalu Ars Cameralis, czy dwukrotnie na festiwalu Tauron Nowa Muzyka oraz wielu innych miejscach w Krakowie i nie tylko. Utwór „Mr Robot” autorstwa Piotra został wyróżniony w podsumowaniu „Najlepsze Polskie Utwory Techno 2016 roku” portalu Muno.pl. Rok 2017 przyniósł kolejne wydawnictwa w rodzimym International Day Off oraz w wytwórniach Counter Pulse, Android Musiq i Hypnotic Room. Rok 2017 stał także pod znakiem występu na legendarnym już cyklu imprez Instytut. 
 
Dominik Gawroński - pochodzący z Katowic producent muzyczny. Debiutował w 2009 r. solową płytą "Cup of Coffee", na której w IDM'owo down-tempowych strukturach zamyka obraz swojego rodzinnego miasta. W swoim muzycznym dorobku posiada stale grywane przez Radiową Czwórkę single duetu The Hmmms. Jego elektroniczno-poetycki zespół Brzoska i Gawroński ma na koncie dwie eksperymentalne płyty: “Nunatak” i “Słońce, lupa i mrówki”, kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, oraz liczne pozytywne recenzje na łamach prasy. Dominik to również autor projektu “Elektrospacer”, który dzięki wsparciu Katowice Miasto Muzyki UNESCO, przy pomocy dźwięków i obrazu ilustruje katowickie parki i lasy. 

 

Krakowitz, fot. Radek Kaźmierczak

Liczba komentarzy: 0