Poniedziałek, 23 Kwietnia 2018

Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Shugo Tokumaru - Toss

0

A
A
A
Shugo Tokumaru swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku sześciu lat od nauki gry na pianinie. W szkole średniej przerzucił się na gitarę i zaczął komponować i nagrywać pierwsze piosenki, dla których główną inspiracją był zespół The Clash. Tuż po szkole na dwa lata wyjechał do Los Angeles, gdzie był częścią zespołu jazzowego. Autorskie kompozycje lądowały więc w szufladzie. Po powrocie do Japonii nagrał swoją pierwszą płytę - „Night Piece”, która ukazała się również w USA. Kolejne płyty zdobywały coraz szerszą publiczność, po części dzięki temu, że jego muzyka pojawiała się w coraz większej ilości reklam czy filmowych zwiastunów. Rosnąca sprzedaż owocowała większą aktywnością koncertową.

Dziś Shugo Tokumaru ma za sobą setki koncertów, również w Europie. Jego muzyka to niezwykle bogato zaaranżowany, słoneczny i uwodzicielsko melodyjny, alternatywny pop przywodzący na myśl nagrania Briana Wilsona. Słychać tu również zazwyczaj echa tradycyjnej muzyki japońskiej. Na albumie “Toss” Shugo Tokumaru postanowił przewrócić swój precyzyjnie umeblowany świat do góry nogami.

 

 

Na poprzednich nagraniach wszystkie partie instrumentalne nagrywał sam. Tym razem zaprosił do współpracy plejadę znakomitych muzyków. Gdy wchodzili do studia, nie mili jeszcze pomysłu na to, co nagrają. Powstałe w ten sposób dziesiątki improwizowanych pomysłów Shugo Tokumaru poukładał w bardzo zróżnicowaną całość. Sam porównuje to raczej do remiksu, niż klasycznej kompozycji. Na albumie “Toss” oprócz pięknych, finezyjnych melodii znajdziemy też eksperymentalne hołdy dla muzyki konkretnej, utwory złożone z przypadkowych dźwięków znalezionych w internecie i fragmenty inspirowane klasycznymi amerykańskimi kreskówkami.

Liczba komentarzy: 0