Piątek, 2 Października 2020

Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Głos, charyzma i ten wąs | Zaucha dobry na wszystko

0

A
A
A
Andrzej Zaucha - postać unikatowa, bezprecedensowy talent. Do dziś inspirujący i intrygujący dla kolejnych pokoleń słuchaczy. O ponadczasowym fenomenie Zauchy opowiemy przy pomocy utworów znanych i nieznanych, popularnych i niepublikowanych, wersji oryginalnych i remiksów, fragmentów występów i wywiadów. Duchologiczna impresja, muzyczne powidoki, wspomnienia, półprawdy i legendy. A wszystko z okazji koncertu “Zaucha jest dobry na wszystko”, wydarzenia finałowego Cyber Wianków 2020.

część 1

W pierwszej części rozmowy Wojciech Barczyński i Łukasz Konatowicz o ponadczasowości muzyki Andrzeja Zauchy, początkach jego kariery i muzykach, na których się wzorował.

część 2

W części drugiej o tym, jak na wskroś polska i światowa jest twórczość Zauchy oraz o tym jak współcześni odbiorcy muzyki odkryli na nowo Zauchę, i dlaczego musiało minąć tyle czasu od jego śmierci, by tak się stało.

część 3

Cześć trzecia: Zaucha jako zawodowy artysta, produkt polskiej fabryki przebojów i niepokorny samouk jednocześnie, czerpiący z tradycji i wytyczający nowe ścieżki.

Zaucha jest dobry na wszystko - koncert finałowy
21 czerwca, godz. 20:00
Wydarzenie na facebooku