Wtorek, 1 Grudnia 2020

Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

OFF Festival made in Kraków - Część 2 - Agnieszka Łopatowska

1

A
A
A
Mało kto wie, że katowicki (dawniej mysłowicki) OFF Festival od lat tworzony jest krakowskimi rękami. Dyrektor Artur Rojek wyjątkowo upodobał sobie współpracę z ludźmi, którzy od lat związani są ze światem krakowskich mediów i kultury. Z okazji jubileuszu OFF Festivalu będziemy w kolejnych odcinkach przywoływali postacie, bez których festiwal dziś wyglądałby pewnie zupełnie inaczej i z pewnością nie tak okazale.

fot. Robert Słuszniak, Spheresis.com

Kiedy dziennikarskie doświadczenie jest pomocne, a kiedy utrudnia pracę na festiwalu? Czego można się nauczyć dzięki pracy na kilku frontach? Na koniec kilka porad, które przydadzą się nie tylko tym, którzy polują na wywiady.

W drugiej części rozmowy dowiecie się, jak dużym wyzwaniem dla artystów jest występ dla OFF Festivalowej publiczności. Artyści z wieloletnim doświadczeniem przeżywają to jak swój debiut. No i na koniec - po czym poznać prawdziwego profesjonalistę, nawet gdy ma tremę.

Do kogo ustawiają się najdłuższe kolejki "wywiadowców"? Którzy artyści najchętniej udzielają wywiadów? I co jest najważnieszje we współpracy trójcy zainteresowanych - dziennikarzy, biura prasowego i artystów?

Agnieszka Łopatowska. Dziennikarka krakowskiej Interii. Podczas kolejnych edycji OFF Festivalu odpowiada za biuro prasowe. Pomaga dziennikarzom w załatwieniu interesujących wywiadów, ale jednocześnie pilnuje, żeby nie męczyli artystów zbyt długo. I robi to znakomicie, dziennikarze jak kraj długi i szeroki nie mają na co narzekać - z OFF Festivalem pracuje się znakomicie. A to dzięki doświadczeniu i organizacji pracy takich ludzi, jak nasza rozmówczyni. Posłuchajcie, jak pracuje się za kulisami festiwalu. Z Agnieszką łopatowską rozmawiała Agnieszka Barańska.


 

Liczba komentarzy: 1

Czwartek, 5 Września 2019, 13:05

Agnieszką łopatowską ??? Chyba "Ł"opatowską

Odpowiedz