Wtorek, 25 Czerwca 2019

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

13. ŻUBROFFKA

0

A
A
A
W dniach 5-9 grudnia 2018 roku odbędzie się 13. edycja Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Obecna sytuacja na świecie, kryzysy klimatyczne, migracyjne i gospodarcze skłaniają do szerszego spojrzenia na kondycję całego globu – nie tylko przez pryzmat filmu, ale również muzyki. Co niesie ze sobą program muzyczny tegorocznej odsłony festiwalu?

Jedynka to nowy początek, trójka optymizm i entuzjazm – 13. edycja ŻUBROFFKI to znacznie więcej. Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA to nie tylko film i emocje z nim związane. To również muzyka, która z jednej strony jest nieodłącznie związana z filmem, z drugiej zaś stanowi w pełni samowystarczalny świat – czasem mniej, czasem bardziej zaangażowany w sprawy codzienności.

Headliner muzycznej części festiwalu – Forest Swords – to postać w swojejtwórczości śmiało i odważnie nawiązująca dialog ze współczesnością, jedna z bardziej wpływowych w swoim gatunku, wytyczająca nowe standardy, której głos odbijasię szerokim echem tak wśród słuchaczy, jak również krytyków. Brytyjczyk zagra swój koncert do filmu pt. „Upadek domu Usherów” w reżyserii Jeana Epsteina.

Ponadto wystąpią: Meisterjaan, Pedro, The Busy Twist, Rozzma, Zitto, Błażej Malinowski, Dtekk oraz Aksamit. Tegoroczna odsłona części muzycznej festiwalu to połączenie egzotycznych, basowych kierunków muzyki elektronicznej oraz
współczesnych nurtów techno.

Nawiązania do jednych z ważniejszych dziś nurtów muzyki współczesnej – form muzyki eksperymentalnej, egzotycznych brzmień muzyki basowej, na szerokim spektrum brzmień techno kończąc – to znakomite dopełnienie głównego, filmowego oblicza ŻUBROFFKI. Poza środowym koncertem Forest Swords do filmu pt. „Upadek Domu Usherów”, pozostałe występy odbędą się po projekcjach filmów.

13. ŻUBROFFKA
5-9 GRUDNIA
BIAŁYSTOK


wydarzenie na fb: http://goo.gl/kBq4xE
Zapraszamy!Materiał prasowy.

 

Liczba komentarzy: 0