Piątek, 24 Listopada 2017

Imieniny: Flory, Emmy, Chryzogona

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

57. Krakowski Festiwal Filmowy

0

A
A
A
28 maja rozpoczyna się jeden z najstarszych w Europie festiwali poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom - Krakowski Festiwal Filmowy!

57. Krakowski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 28 maja - 4 czerwca 2017 roku. To jedno z najstarszych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń poświęconych filmom dokumentalnym, animowanym oraz krótkim fabułom. W ciągu 8 festiwalowych dni widzowie mają okazję obejrzeć w 4 konkursach i sekcjach pozakonkursowych około 250 filmów z Polski i z całego świata, w większości pokazywanych w naszym kraju po raz pierwszy. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z twórcami, warsztaty i wystawy, kino plenerowe pod Wawelem, koncerty, wydarzenia dla branży KFF Industry, pokazy dokumentów naukowych Docs+Science, cykl dla dzieci i młodzieży Kids & Youth.

Filmem otwarcia będzie dokument “Beksińscy. Album wideofoniczny” Marcina Borchardta – autentyczny, intymny zapis losów rodziny Beksińskich. Festiwal postanowił uczcić przypadający w tym roku jubileusz 70-lecia polskiej animacji bezprecedensowym uhonorowaniem dwóch wybitnych weteranów tego gatunku, Witolda Giersza i Daniela Szczechury. To 20. edycja nagrody Smoka Smoków, przyznawanej za wyjątkowy wkład w rozwój światowej kinematografii.

Tegorocznym gościem specjalnym będzie kinematografia niemiecka – zobaczymy najciekawsze filmy naszych zachodnich sąsiadów a przedstawiciele branży polskiej i niemieckiej spotkają się na wspólnej konferencji. Krakowski Festiwal Filmowy co roku odwiedza ponad 800 polskich i międzynarodowych gości: reżyserów, producentów, dystrybutorów, programatorów festiwali.

57. Krakowski Festiwal Filmowy
28 maja - 4 czerwca
Zapraszamy!
Materiał prasowy.

Liczba komentarzy: 0