Niedziela, 17 Lutego 2019

Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Big I Brave + ARRM

0

A
A
A
16 kwietnia w klubie Re zagra rockowe funkujące trio Big I Brave, wpierane przez psychodeliczny ARRM!

BIG|BRAVE

Brzmienie BIG|BRAVE zdecydowanie przekracza poziom którego spodziewamy się po gitarowym trio (Robin Wattie, Mathieu Ball na gitarach i Louis-Alexandre Beauregard na perkusji. W tym składzie grają razem od 2012 roku). Napięcie i oczekiwanie poprzedza w ich muzyce każdy kolejny wybuch, uderzający po uszach z wyjątkową precyzją. Tworzą coraz bardziej wyrafinowane kompozycje, przeciwstawiające minimalistyczną formę grzmiącym przesterom, starając się przesuwać granice brzmienia eksperymentalnego rocka i równocześnie pielęgnując radość w swojej muzyce.

Funkcjonując muzycznie gdzieś pomiędzy minimalizmem, eksperymentalnym zespołem rockowym a byciem “drone aficionados”, BIG|BRAVE nie dają się podporządkować jednej obowiązującej klasyfikacji. Używając standardowych “narzędzi” takich jak śpiew, gitary elektryczne, perkusję, przesterowane piece gitarowe, B|B odkrywa możliwości brzmienia zespołu równocześnie dekonstruując archetypiczne wyobrażenie o strukturze i formie piosenki. Nieśpiesznie i nie zważając na popularne trendy, tworzą swoją wyjątkową, intensywną i poszukującą muzykę kierując się tym samym niezależnym duchem który charakteryzuje wielu ich Montrealskich przyjaciół.

https://bigbrave.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/bigbravemusic/?ref=br_rs
http://www.bigbrave.ca/
https://www.instagram.com/big_brave_/
https://www.southernlord.com/bands/view/big-brave

ARRM

Tto obecnie jeden z bardziej wychwalanych polskich składów z kręgów muzyki psychodelicznej, za sprawą świetnie przyjętego krążka „ARRM” z końcówki 2016 roku, wydanego przez Instant Classic. Równie dobrą prasą cieszy się drugie wydawnictwo, czyli split ARRM/Lonker See – także wydany przez krakowską oficynę.

ARRM to instrumentalny projekt ludzi związanych min. z zespołami Thaw, Furia, 52um… Muzycznie ocierający się o ścieżki dzwiękowe filmów Lyncha czy Jarmuscha. Na koncie mają split z Stara Rzeka wydany przez Wounded Knife Records i pełny album który ukazał sie w listopadzie 2016 dzięki Instant Classic, zaś ostatnie wydawnictwo to split z Lonker See wydany w lutym 2017 przez Instant Classic.

https://arrm.bandcamp.com/Big I Brave + ARRM
16 kwietnia, godz. 20:00
klub Re
Zapraszamy!

Materiał prasowy.

Liczba komentarzy: 0