Sobota, 21 Lipca 2018

Imieniny: Daniela, Diany, Wawrzynca

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Bulwar(t) nad Zalewem Nowohuckim

0

A
A
A
Między 9 czerwca a 13 sierpnia Teatr Łaźnia Nowa ponownie zagości z festiwalem Bulwar(t) Sztuki nad Zalewem Nowohuckim. Zaplanowanych jest ponad 140 wydarzeń, które układają się w 7 głównych kategorii: Teatr, Muzyka, Kino, Wydarzenia dla Dzieci, Warsztaty/Spotkania dla Dorosłych, Sport i Rekreacja, Pikniki i Potańcówki międzypokoleniowe. Zapraszamy!

Po sukcesie zeszłorocznej edycji Bulwar(t)u, w której wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy widzów (średnio 500-600 osób na każdym z plenerowych spektakli), już drugi raz na całe wakacje wychodzimy w plener i zapraszamy do udziału w bezpłatnych wydarzeniach ze wszystkich dziedzin kultury i sztuki, a także na imprezy, które mają na celu po prostu spotkanie i wspólną zabawę.
 

Teatr, Kino, Muzyka...
Na dobre rozpoczęcie Bulwar(t)u Sztuki zapraszamy na koncert inauguracyjny - „Bądź jak meteor”. Już 11 czerwca o 20.30 nad śpiewającymi aktorami będzie czuwał tym razem duch Stanisława Wyspiańskiego.

Jak zwykle mocnym punktem Bulwar(t)u Sztuki jest teatr. Tym razem postawiliśmy na kameralne formy, bliskie spotkanie aktora z publicznością, które stworzą weekendowy program Sceny Nocy Letniej.

A o czym najlepiej się rozmawia w pięknych okolicznościach przyrody, jeśli nie o dobrym filmie? Rozbudowaliśmy tegoroczny program kina plenerowego; tym razem jest on podzielony na dwa cykle. Niedzielny - „Dzikie historie” będzie krążyć wokół natury, tradycji i kultury. Czwartkowy - „Wakacyjna Akademia Filmu Polskiego” to przegląd tytułów wybranych przez Łukasza Maciejewskiego.

Po raz kolejny na Bulwar(t)cie będzie obecna także muzyka, ale w tym roku zamiast jednego, proponujemy dwa cykle: koncerty muzyki folkowej Bulwar(t) ETNO oraz znaną już widzom i słuchaczom Klasykę na żywo.
 

Bulwar(t) Dzieci
Już od najmłodszych lat, także, a może szczególnie - poprzez obcowanie ze sztuką, możemy wykształcać w naszych dzieciach wrażliwość na dobro naszej planety. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, postanowiliśmy robić to za pomocą warsztatów, spektakli oraz czytań dla dzieci. Choć formuła podobna- spodziewajcie się zupełnie nowego programu i zupełnie nowych tytułów!
 

Warsztaty dla dorosłych
Co czwartek zapraszamy na warsztaty dla dorosłych pod hasłem „Zadbaj o siebie”.

Ale to nie wszystko - oferta warsztatów dla dorosłych znacznie wykracza poza czwartkowe spotkania. Sportowo będzie można realizować się na zajęciach jogi i tai-chi, a także podczas „Siłowni na powietrzu”. Wokalnie wyżyjemy się natomiast podczas wspólnego „Śpiewania nad zalewem”. Zaprosimy też na wyjątkowe warsztaty genealogiczne - „Saga prastarej Huty”.

Wyjątkową propozycją jest w tym roku cykl warsztatów MANUFAKTURA – dla poszukujących spotkania z wyjątkową artystyczną osobowością, a jednocześnie spragnionych wyzwań rękodzielniczych… Będzie się działo!
 

Potańcówki i Pikniki
W piątkowe wieczory tradycyjnie zapraszamy na międzypokoleniowe potańcówki pod gołym niebem. Będzie dużo etnicznych dźwięków, folku, ale też jazz, funk, soul, a nawet hip hop. Bawimy się jak na weselach, gdzie spotykają się wszystkie pokolenia, by wspólnie słuchać muzyki i tańczyć. Nowością będą lipcowe Pikniki Krakowskie.


 

BULWAR(T)
9 czerwca - 13 sierpnia
Zalew Nowohucki
ZAPRASZAMY!
więcej informacji: http://www.laznianowa.pl/

Materiał prasowy.

Liczba komentarzy: 0