Piątek, 2 Października 2020

Imieniny: Teofila, Dionizego, Slawomira

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Deliluh + Izzy and the Black Trees

0

A
A
A
1 lutego, klub Re

Deliluh

Deliluh to odpowiedź na niespełnioną tęsknotę naszych serc za nowym albumem Slint. Wschodząca gwiazda eksperymentalnego art-rocka przewodzi obecnie scenie DIY w swoim rodzinnym mieście – Toronto. Ich twórczość spaja elementy punka, drone’u i muzyki eksperymentalnej w organiczną, i silnie oddziałującą, brzmieniową tożsamość.

W sferze lirycznej Deliluh rozkładają na części pierwsze konflikty i niepokoje ludzkiej natury, spoglądając z napięciem w naszą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. W warstwie brzmieniowej preferują precyzyjne zmiany i dialog między instrumentami od rozrzedzonej mieszanki nakładających się na siebie warstw dźwięków.

Deliluh znani są w Toronto z ekscentrycznych wyborów miejsc na swoje koncerty. Unikając wikłania się w tradycyjny obrót bookingowy klubów i sal koncertowych, preferują niekonwencjonalne lokalizacje na swoje występy: piekarnie, biblioteki czy opuszczone perony kolejowe. Wiele koncertów odbywa się w ich mieszkaniu, przestrzeni, którą lokalni scenersi nazwali „Something Else”.

Live: https://youtu.be/K5ICrgyhJcw
Video: https://youtu.be/Nsd1wFeFVqs
https://youtu.be/HuAw-3E-5ug
BC: https://deliluh.bandcamp.com/


Izzy and the Black Trees

Izzy and the Black Trees to połączenie zadziornej americany, brudnych post-punkowych gitar i charyzmatycznego głosu wokalistki. Żywioł na scenie, spokój i cytrynówka w garderobie. Jest tutaj zauważalna surowa energia, która przywołuje skojarzenia z Yeah Yeah Yeahs, Patti Smith Band lub Savages.

Do tej pory wydali debiutancką EPkę, obecnie pracują nad LP, który to ukaże się już niedługo.
Singiel zwiastujący nowe wydawnictwo: https://youtu.be/hkkNITzfm_E
Live: https://youtu.be/1cV_qCFWtm0

DELILUH + IZZY AND THE BLACK TREES
1 LUTEGO, GODZ. 20:00
KLUB RE
FACEBOOK


materiał prasowy.