Poniedziałek, 18 Listopada 2019

Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Diamond Terrifier / Lonker See / Trousseaux

0

A
A
A
16 listopada w klubie Re wystąpią Diamond Terrifier [US], Lonker See [PL] i Trousseaux [PL] - będzie się działo!

DIAMOND TERRIFIER - Sam Hillmer jest muzykiem, DJ'em, artystą, kuratorem i liderem Nowojorskiej formacji ZS. Diamond Terrifier jest jego solowym projektem opartym na saksofonie i elektronicznych aranżacjach (ambient drone, world bass, sound system music i wywodzących się spoza krajów zachodnich tradycji gry na instrumentach dętych).

Ostatnio Sam poszerzył swoje występy do grupy muzyków która funkcjonuje jako ‘Diamond Terrifier Cipher’, najczęściej współpracując z Miho Hatori (z Cibo Matto), Donem Devore i Michaelem Beharie. Jego wirtuozerskie panowanie nad saksofonem szczególnie wychodzi w trakcie występów na żywo. Hillmer używa go w prawdziwie unikalny sposób, tworząc specyficzne dźwięki i całe pejzaże muzyczne których próżno szukać nawet w świecie konwencjonalnego free jazz'u.

http://www.ursss.com/2017/05/diamond-terrifier-trok/
https://diamondterrifiercipher.bandcamp.com/album/chapel-master
https://diamondterrifier.bandcamp.com/album/the-subtle-body-wears-a-shadow
https://youtu.be/jXZpBLRgNMQ
https://soundcloud.com/diamondterrifier

LONKER SEE - to projekt, który zaczął swoją działalność jako ambientowy duet Bartosza Boro Borowskiego i Joanny Kucharskiej, znanych z 1926 czy Kiev Office. Po nagraniu Epki zespół zdecydował się poszerzyć skład o uznanych trójmiejskich muzyków jazzowych – Tomka Gadeckiego i Michała Gosa oraz zmienić formułę muzyczną, zgłębiając szersze spektrum gatunków.

W muzyce Lonker See usłyszeć można m.in. jazz, space rock i psychodelę. Muzyka Lonker See jest pełna przestrzeni, bazuje na długich formach i jest w niej dużo miejsca na improwizację. Ich debiutancka płyta “Split Image” ukazała się w kwietniu 2016 nakładem wytwórni Music Is The Weapon. Od jej wydania zespół dużo koncertował a w lutym 2017 nakładem Instant Classic wydał świetnie przyjęty split z sosnowieckim zespołem Arrm, po czym znów ruszył w trasę.

Obecnie nakładem Music Is The Weapon ukazało się podwójne wydawnictwo: Lonker Seessions i Live at Pijana Czapla.
Zespół ma zamiar promować ten materiał jesienią i zimą, w Polsce i za granicą.

https://lonkersee.bandcamp.com/

TROUSSEAUX - Interdyscyplinarny projekt Mikołaja Szatko eksperymentujący z formą elektroniki, sampli i soundtracku, łączący brudne bity z video i filmem. Po latach pobytu w UK i USA Trousseaux wrócił do Polski z nowym materiałem, w tym z EPką Still With The Times, która ukazała się w maju 2017 r. Obecnie jest na etapie formowania w Krakowie nowego label-u o nazwie WODAWATER, mającego na celu promować polską muzykę za Oceanem, jak i wydawać undergroundowych artystów zza granicy w Polsce.

https://soundcloud.com/trousseaux
https://www.facebook.com/trousseauxmusic/Diamond Terrifier / Lonker See / Trousseaux
16.11.2017, GODZ. 20:00
Klub RE
ZAPRASZAMY!


Materiał prasowy.

Liczba komentarzy: 0