Poniedziałek, 16 Września 2019

Imieniny: Edyty, Korneliusza, Cypriana

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

do czterech x SZTUKA

0

A
A
A
Fundacja Magazyn Kultury ma zaszczyt zaprosić na zbiorową wystawę malarstwa Iwony Ostrowskiej, Zbigniewa Sikory, Sabiny Twardowskiej oraz Marka Zająca pod tytułem „do czterech x SZTUKA”. Wystawa jest częścią inicjatywy Project ART.

"Project ART jest świadomym działaniem który ma na celu promocję sztuki. Organizujemy PROJEKTY (wydarzenia) które poprzez kontakt ze sztuką czynią życie pozytywnym, radosnym i sensownym. Pomagamy w rozwoju ludzkiej WRAŻLIWOŚCI otwierając odbiorcę na nowe przestrzenie i możliwości. INSPIRUJEMY twórczo i nie rzadko odkrywamy pasje pokazując jak w prosty sposób można odczuwać sztukę. Szanujemy też opinię że nie każdy człowiek jej potrzebuje. My jednak uważamy że obcowanie ze sztuką to DOŚWIADCZENIA WZBOGACAJĄCE ŻYCIE. Doświadczenia te rozwijają człowieka, pomagają mu zachować równowagę psychiczną i fizyczną a więc mają ZDROWY charakter. Jednym słowem uważamy że SZTUKA JEST POTRZEBNA. Co takiego robimy, czym są nasze projekty? 


Formuła Project ART jest otwarta i stale się rozwija ale dotychczas nasze działania dotyczyły organizacji i przeprowadzenia:
- wernisaży i wystaw (często w miejscach dotąd nie eksplorowanych sztuką powodując pozytywne zaskoczenie odbiorców)
- spotkań z artystami, wykładów i prelekcji na temat sztuki
- plenerów malarskich
- wyposażenia biur, miejsc pracy i innych o charakterze publicznym w prawdziwą sztukę (wypowiedzieliśmy wojnę tandecie w postaci „manhattanów” i innych tanich reprodukcji)
- warsztatów dla dzieci i osób zainteresowanych rozwojem swoich twórczych pasji i umiejętności)

Sami jesteśmy twórcami. Ze szczególnym upodobaniem traktujemy malarstwo. Chcemy za pośrednictwem Project ART realizować nasze pomysły które będą PRZEŁAMYWAĆ STEREOTYPY, buntować się, zwracać uwagę na problemy których nie zauważamy na co dzień. To nie musi dotyczyć wielkich spraw, może dotykać bardzo małych rzeczy, które mamy w głowach a są WARTE OPOWIEDZENIA. Naszą ofertę i działanie kierujemy do ludzi którzy chcą ZMIENIAĆ ŚWIAT NA LEPSZY. Chcemy inspirować nie tylko do myślenia ale i do działania. Bez tego nasze życie byłoby bez sensu."

Iwona Ostrowska i Arkadiusz Świderski

 

 

Wernisaż:
26 października 2016, godz. 18:00
Wystawa czynna od 26 października do 21 listopada 2016.

Fundacja Magazyn Kultury
ul. Józefa 17, Kraków (Kolanko No 6)

 

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1598184070486628/
 

O autorach:

 

Zbigniew Sikora

Mieszka i tworzy w Warszawie. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz podyplomowych studiów Grafiki Komputerowej i Multimedialnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Zajmuje się malarstwem i sztuką w przestrzeni publicznej. 

 

 

Sabina Twardowska

Mieszka i tworzy w Warszawie. Absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz podyplomowych studiów Grafiki Komputerowej i Multimedialnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i projektowaniem graficznym. Tworzy ilustracje. 

 

Marek Zając
Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Malarstwa w 2000 r. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych prezentując poszukiwania w dziedzinie malarstwa. Współtworzył pracownie malarskie na warszawskiej Pradze, był oganizatorem i pomysłodawcą wielu działań atystycznych, np. podczas Nocy Muzeów w Warszawie. W dziedzinie malarstwa ściennego ma na swoim koncie wiele realizacji w kraju i za granicą (m.in. FREE FRESCO ACADEMY w Hiszpanii i we Włoszech). Obecnie zajmuje się tematem przestrzeni miejskich.

 

Iwona Ostrowska

Mieszka i tworzy w Warszawie. Ukończyła UMK w Toruniu na Wydziale Malarstwa. Brała udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz Sympozjach Twórczych na świecie, prezentując poszukiwania w dziedzinie malarstwa. Jest oganizatorem i pomysłodawcą wielu działań artystycznych, współtworzy działanie artystyczne Project ART. Zajmuje się malarstwem, grafiką i projektowaniem graficznym.


Project ART

https://www.facebook.com/ProjectART.art

 

Fundacja Magazyn Kultury

http://www.magazynkultury.pl/

https://www.facebook.com/magazyn.kultury.krakow/

 

Materiał prasowy