Piątek, 29 Maja 2020

Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Lato w Dworku Białoprądnickim | FEST GRANIE 2019

0

A
A
A
Gorąco zapraszamy na cykl plenerowych koncertów odbywających się w piątkowe wieczory lipca i sierpnia w zielonej przestrzeni Dworku. Fest Granie to wielogatunkowa fuzja świeżego spojrzenia na muzykę. Prezentujemy muzyczne indywidualności zarówno z lokalnych jak i ogólnopolskich scen, charakteryzujące się znakomitym autorskim repertuarem oraz wysokim poziomem wykonawczym. W tegorocznej szóstej edycji, usłyszymy potężną mieszaninę brzmień i przedstawicieli takich gatunków jak: folk, smooth jazz, dub, ambient, soul, rock, funk, psychodelia, art-rock. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny a do dyspozycji są leżaki, swobodna atmosfera i cała masa zieloności.

LIPIEC:

5 lipca – CHILL-E-MOTION - Grupa sięga inspiracjami do szeroko pojętego chillout’u, smooth jazz’u i soul’u. Wokalistkę cechuje ciepła, delikatna barwa głosu. Styl zespołu dopełniają melodyjne linie basu, saksofonowe wstawki oraz bujająca rytmika.

12 lipca – FRANCIS TUAN - (właśc. Fryderyk Nguyen) jest muzykiem o polsko-wietnamskich korzeniach. Kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego też uprawia swoisty muzyczny recykling – korzystając ze współczesnej techniki loopowania, gra na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę.

19 lipca – RECYCLING BAND - to jedyny na świecie zespół, który łączy brzmienia elektroniczne i tzw. śmieciowe, korzystając z własnoręcznie wykonanych instrumentów. Tworzywem są niepotrzebne przedmioty, często śmieci i odpady, które w rękach głównego konstruktora zespołu zyskują nowe, lepsze życie, ukazując tym samym role recyklingu w praktyce.

26 lipca - MLDVA – with Çınar Timur – powstał jako duet producencki i DJ'ski a obecnie to 4-osobowy zespół grający muzykę inspirowaną turecką psychodelią, wpisujący się w tradycję polskiej ottomanii w połączeniu z elektroniką i funkiem. MLDVA to hołd złożony gigantkom i gigantom popularnej muzyki tureckiej z lat 70-tych. Pulsującgo-funkowy groove i potężna dawka energii to ich znaki szczególne.

 

SIERPIEŃ

2 sierpnia – JANKA (Daniel Drumz & Hatti Vatti) - to projekt jednego z oryginalniejszych postaci polskiej sceny elektronicznej. Łączy ich zamiłowanie do dubu, klasycznej klubowej estetyki oraz analogowych syntezatorów. W połączeniu z samplerami, gitarowymi efektami i automatami perkusyjnymi tworzą wyjątkowe brzmienia charakteryzujące się wpływami od dubu do ambientu po brytyjską muzykę basową.

9 sierpnia – FORTET – to oryginalna formacja jazzowa, wykorzystująca nowoczesne brzmienia jazzu, także tego, naznaczonego wrażliwością słowiańską, oraz elementy muzyki etnicznej, poprzez wprowadzenie wyrazistej latynoskiej sekcji rytmicznej. Muzyka zespołu jest bardzo nośna także dlatego, że w utworach równie mocno pobrzmiewa klimat krakowskich piwnic jazzowych, jak i latynoski puls, wybijany z pasją przez sekcję rytmiczną w oryginalny i zaskakujący sposób.

16 sierpnia – MARTA ZALEWSKA – Rockowa wokalistka, multiinstrumentalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Liderka 5-osobowego zespołu, w którym śpiewa i gra na gitarze. W swojej muzyce inspiruje się latami 60. i ruchem hipisowskim. Współpracuje z artystami takimi jak Kayah, Grzech Piotrowski, Krystyna Prońko, Marcin Styczeń oraz zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova.

23 sierpnia – WERONIKA BOIŃSKA – Młoda autorka tekstów i muzyki, obdarzona charyzmatycznym wokalem. Zanurzona w art--rocku opartym na akustycznych brzmieniach.

FEST GRANIE 2019 / line-up
Piątki / godz. 20.00
Scena plenerowa Dworku Białoprądnickiego, ul. Papiernicza 2, Kraków

materiał prasowy.

Liczba komentarzy: 0