Sobota, 23 Marca 2019

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Jerusalem in My Heart | koncert

0

A
A
A
Już 3 listopada o 22:00 w Klubie RE odbędzie się koncert (a właściwie audiowizualny happening!) pod nazwą Jerusalem in My Heart. Nie możecie tego przegapić - będzie magicznie!

Jerusalem in My Heart funkcjonuje od 2005 r. Od początku centralną rolę odgrywa w nim montrealski muzyk i producent, Radwan Ghazi Moumneh, Libańczyk od wielu lat związany z niezależną sceną muzyczną w Montrealu - początkowo, w latach 90-tych jako gitarzysta, a w ostatniej dekadzie także niestrudzony dźwiękowiec i producent muzyczny. Moumneh ma też związki z eksperymentalną sceną muzyczną w Bejrucie, gdzie co roku spędza parę miesięcy.

Występy Jerusalem in My Heart stoją pod znakiem nieustającej zmiany, w przeszłości zespół tworzyło od 2 do 24 uczestników, którzy dodatkowo włączają najczęściej elementy teatralne i projekcje wideo. Cechą spajającą koncerty był zawsze śpiew i wybuchowa wrażliwość muzyczna Moumneha, ale sama warstwa muzyczna także nie ulegała stagnacji. Może to jeden z powodów, dla których Moumneh aż do 2012 r. opierał się przed rejestrowaniem nagrań projektu.

Od strony muzycznej, projekt Jerusalem in My Heart to także próba łączenia różnych historii. Słuchając wydanego w 2013 r. albumu “Mo7it Al-Mo7it” słyszymy nowoczesność, eksperymenty i elektronikę, ale też tonacje, muzyczne skale, melizmat i brzmienie tradycyjnych instrumentów zaczerpnięte z muzyki arabskiej, wszystko nagrane z charakterem punkrockowca.

Obecnie Jerusalem in My Heart ma charakter audiowizualnego duetu: Radwan Ghazi Moumneh odpowiada za muzykę, a Charles-André Coderre, montrealski filmowiec, prezentuje własnoręcznie stworzone projekcje wizualne, wykorzystując często specyfikę miejsca, gdzie odbywają się występy.

Ostatni album JIMH, “If He Dies, If If If If If If“ został wydany przez Constellation Records we wrześniu 2015 roku, ku powszechnemu zachwytowi krytyków i fanów zespołu. Wykorzystując swoją obecność w roli kuratorów na 11 edycji Holenderskiego festiwalu Le Guess Who, gdzie będą odpowiadać za specjalny dobór artystów z Bliskiego Wschodu i Afryki, duet wyruszy na cztero tygodniową trasę po Europie w ramach której odwiedzą między innymi Kraków.

https://www.jerusaleminmyheart.com/
http://cstrecords.com/jerusalem-in-my-heart/
https://www.youtube.com/watch?v=eSzD4E822HU
https://www.youtube.com/watch?v=oDL9q7OrmNE


Jerusalem in My Heart
3.11, godz. 22:00
klub Re
Zapraszamy!

 

Liczba komentarzy: 0