Wtorek, 11 Grudnia 2018

Imieniny: Damazego, Waldemara, Daniela

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Kobieca Transsmisja no 9 - Lady Fest

0

A
A
A
Między 24 a 26 listopada odbędzie się dziewiąta edycja Festiwal Kobieca Transsmisja! Czeka nas masa punkrockowych koncertów, DJskich setów i szereg warsztatów!

Jak co roku Transsmisja nagłaśnia obrzeża, omijając główny nurt, w tym roku zaprezentuje też zespoły powstałe podczas rockowych warsztatów Karioka Girls Rock Camp i Lucciola Ladies Rock Camp.

Pierwszego wieczoru w Warsztacie dziewczyny zagrają punkrocka! Na scenie pojawią się: Sexy Suicide, The Pau, PMS, LA, Cukier, Pigs can fly, Andrzej.

Kolejnego dnia w Hevre transsmisyjne andrzejki DJ.
Za zastawionym elektroniką stołem DJ-skim pojawią się: Królowe Bitu, ETA Hox, Anna Trivella i Los Duos KARAgos.

Kobieca Transsmisja to również warsztaty i jak co roku warsztat białego śpiewu poprowadzi Joanna Słowińska, warsztat tworzenia piosenek Duśka ZuoZone i Kasia Sobolewicz i warsztat klejenia bitów Anna Trivella.

PROGRAM:

24.11.2017 Warsztat, Zabłocie 9a/9b
start : 19.00

Sexy Suicide
- polski zespół muzyczny, wykonujący muzykę synth/pop/industrial opartą na brzmieniach starych instrumentów elektronicznych. Tworzą go Marika Tomczyk oraz Bartłomiej "Poldek" Salamon. W 2014 wydali własnym sumptem debiutancką płytę pt Midnight stories. W 2016 roku ukazała się ich druga płyta Intruder. Grupa zagrała między innymi na festiwalu Young & Cold w Augsburgu, Off Festiwalu w Katowicach oraz Castle Party w Bolkowie.
https://www.facebook.com/NeonRomance/
https://sexysuicide.bandcamp.com/

The Pau - to solowy projekt autorskich kompozycji Pauliny. Na koncertach występuje z gitarą, a bity odtwarza z telefonu komórkowego. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej. Pierwszy koncert The Pau odbył się w styczniu 2015 i od tego czasu zagrała ponad sto koncertów. Uczestniczyła jako support w trasie koncertowej zespołu Organek. Wystąpiła na kilku festiwalach. Podczas koncertów wykonuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Ku”
https://www.facebook.com/thepauMusic/
https://thepau1.bandcamp.com/

PMS - DIY grrrlzband. Co to znaczy? Że żaden stwórca ich nie stworzył, same się stworzyły (przy pomocy Lucciola Ladies Rock Camp). Grają feministyczny pop-punk z domieszką melancholi i i humoru.
https://www.facebook.com/PMS.punk.band/

CUKIER - cztery dziewczyny i ich słodko-gorzkie piosenki o problemach dużych i małych, o miłości wakacyjnej, o kasie, co płynęła jak życie i nieczynnych bankomatach. Piosenki wyśpiewuje Lamia, co głos ma jak szatan, a przygrywają Mańki i Kisiel. Zespół powstał na obozie Lucciola Ladies Rock Camp w Nowicy. "

LA – zespół muzyczny grający muzykę wymykającą się standardowym definicjom. Siłą formacji są teksty utworów oraz stylistyka używania instrumentów w sposób oryginalny, wprowadzająca nastrój psychodeliczny. Zespół występował na scenach lokalnych wzbudzając szerokie zainteresowanie jako swego rodzaju kuriozum.

Pigs Can Fly - młody zespół z Krakowa, powstały na Karioka Rock Camp w sierpniu 2017 roku.Trzy 17-letnie dziewczyny z 15-latkiem na perkusji tworzą muzykę o jeszcze niezindyfikowanym stylu - w pograniczach alternatywnego, indie i funk rocka.

Andrzej - zespól tworzą nastolatki, które sie spotkały na obozie Karioka Girls Rock Camp.

* Bilety: 20 PLN

25.11.2017 Hevre, Meiselsa 18
start godz. 22.00

Królowe Bitu
- młode DJ - ki, które przygotowały godzinny program po październikowych, czterodniowych warsztatach "Królowe Bitu Lucciola Electro Camp "

Anna Trivella – absolwentka kolegium sztuk wizualnych w Wenecji, autorka kursów dla DJ-ów i współtwórczyni projektu Woman Sounds, który łączy kobiety zajmujące się muzyką elektroniczną. Trivella tworzy muzykę dla niezależnych włoskich teatrów i galerii.

Eta Hox - DJ-ka, promotorka i dziennikarka radiowa związana z krakowskim kolektywem Deep Impact oraz Off Radiem Kraków. W swoich setach balansuje między ambientem, dronem, dub-techno a szybszym i bardziej tanecznym deep techno, za każdym razem precyzyjnie układając muzykę w hipnotyczną historię.Wraz z kolektywem Deep Impact zaprosiła do Krakowa blisko 100 DJ i producentów z Polski oraz zagranicy. Supportowała swoimi setami takich przedstawicieli sceny jak Xhin, Fluxion czy Samuel Kerridge.

Los Duos KARAgos - imprezowy duet z Krakowa. Urodzony z matki 'Luccioli bitowej'
Kara - jej drugie imię to perkusja. Karaga dj-ka po godzinach, kocha wszelkie instrumenty klawiszowe, śpiewa w chórze, tańczy nie tylko do Beyonce. W przerwie między kawałkami Kara może ugotować wegańską zupę z niczego, a Karaga zaśpiewać po arabsku.
Swoimi setami rozkręcą każdą skazaną na porażkę imprezę.
https://www.facebook.com/LosDuosKARAgos/

* Wstęp wolny

Liczba komentarzy: 0