Sobota, 23 Stycznia 2021

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Kocyk live feat. Olga Drenda | BAL

0

A
A
A
27 listopada nasze skryte marzenie zostaje spełnione, na rozmowę o rzeczach wpadnie pod kocyk Olga Drenda!

Zapraszamy do BALu, gdzie poprowadzimy na żywo audycję dotyczącą relacji z przedmiotami. Jak wpływają one na nasze samopoczucie? Czy warto być sentymentalnym menelem? Po co tworzyć trwałe relacje z dziadostwem? Czy od minimalizmu można umrzeć?

Poszukamy odpowiedzi na pytania proste i skomplikowane, nasze i Wasze, bo kocyk to audycja, podczas której zawsze możecie zabrać głos. Pomocną dłoń wyciągnie najlepsza specjalistka w kategorii "rzeczy/przedmioty" - Olga Drenda, autorka takich książek jak "Duchologia polska: rzeczy i ludzie w latach transformacji" czy "Wyroby. Pomysłowość wokół nas" oraz strony Duchologia.

Od 20:00 będziemy puszczać dla Was miłą muzykę, od 21:00 zaczynamy program live. Kocyka możecie słuchać na stronie www.off.radiokrakow.pl, w aplikacji Radia Kraków lub przez DAB+

BAL - dziękujemy za gościnę!
Na audycję zapraszają Ania Prokop, Aneta Hudzik, Off Radio Kraków oraz BAL!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Olga Drenda - dziennikarka i tłumaczka, absolwentka Etnologii i Antropologii Kultury UJ. Publikowała m.in. w „Polityce”, „The Guardian”, „2+3D”, „Glissando”, „Dwutygodniku”, „Lampie”, „Digital Camera Polska”, „Tygodniku Powszechnym”, „Szumie”, „Trans/Wizjach”, „Gazecie Magnetofonowej”. Współpracowała z festiwalem Unsound i lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Współautorka polskiego przekładu Delikatnego mechanizmu i Wybuchowego biletu W.S. Burroughsa, tłumaczka scenariuszy filmowych oraz fragmentów Bukaresztu Małgorzaty Rejmer na język angielski. Mieszka w Mikołowie. Jej pierwsza książka Duchologia polska. Rzeczy i ludzie w latach transformacji została bardzo dobrze przyjęta przez czytelników i krytykę literacką. Wyroby. Pomysłowość wokół nas przyniosły Drendzie nominację do Paszportów POLITYKI 2018.

Kocyk - audycja radiowa dla tych, którzy nie wiedzą już czy śmiać się, czy płakać.

KOCYK LIVE feat. OLGA DRENDA
27 LITOPADA 21:00-22:00
BAL
EVENT FB