Sobota, 23 Stycznia 2021

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Laboratorium Stereo #7: Strangers In My House/Kurkiewicz

0

A
A
A
29 lutego, Klub RE

Podczas tej edycji zagrają Strangers In My House.
To nowy shoegazowo-dreampopowy krakowski zespół. Łączą ładne melodie z przestrzenią i ścianą dźwięku. Swoim onirycznym brzmieniem nawiązują do lat 80. i 90. - do wykonawców z katalogu 4AD, Creation Records, psychodelii, space rocka i trip hopu. Chłopaki i dziewczyny nie boją się jednak eksperymentować w ramach swojej nastrojowej, eterycznej muzyki, kreatywnie przetwarzając swoje inspiracje.

Kwintet pracuje nad swoją debiutancką płytą, ale już teraz zaskakuje dojrzałością, perfekcyjnym wyczuciem stylu i opanowaniem senno-gotyckiej estetyki. 29 lutego Re zamieni się w Roadhouse z Twin Peaks.

https://open.spotify.com/track/5vzkgv3gbbYtVKGHs0sVLS?si=FKAaVCt7SvyA9x5sMXt5GQ
https://strangersinmyhouse.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/watch?v=ZCwEyKfW5Fk

Zagra też gość spoza miasta - Kurkiewicz.

Pomorski muzyk młodego pokolenia. Po udanych premierach jego poprzednich wydawnictw, ambientowego „Aloha Park” (enjoy life) oraz slackersko-marzycielskiego „Z Całej EPy” (Opus Elefantum Collective), przyszedł czas na jego najnowszy materiał, mocno odstający od jego poprzednich wybryków. 29 lutego Kurkiewicz zaprezentuje całkowicie nowy materiał z okolic zimnofalowego synth punka, z mocnymi wpływami new romantic i new wave. Teksty w językach polskim i angielskim inspirowane są w większości otaczającym go światem i sytuacjami, na bazie których kreuje i wymyśla swoje własne historie. Piosenki składające się z syntezatorowych padów, agresywnej gitary i rytmicznej perkusji z automatu mają za zadanie jednocześnie wprawić słuchacza w dziwny niepokój, jak i nadawać się do tańczenia i zabawy.

Czym jest Laboratorium Stereo?

Naszym zamierzeniem jest stworzenie wydarzenia, które będzie stymulowało rozwój muzycznej sceny Krakowa i przestrzeni dla muzyków do nawiązywania kontaktów i wspólnego eksperymentowania. Ta przestrzeń to Open Music Hub.
Odpowiednio wcześnie przed każdą edycją Laboratorium Stereo udostępniamy zainteresowanym listę utworów, które można zagrać na scenie klubu Re i zachęcamy do założenia w tym celu nowych składów.


Laboratorium Stereo #7:
Strangers In My House/Kurkiewicz
29 lutego
Klub RE
Wydarzenie FB