Piątek, 18 Stycznia 2019

Imieniny: Piotra, Małgorzaty

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Lava Festival II

0

A
A
A
Druga edycja Festiwalu Filmu Awangardowego Lava odbędzie się już między 11 a 13 maja!

Festiwal Filmu Awangardowego Lava jest prezentacją dokonań najwybitniejszych twórców kina eksperymentalnego oraz artystów tworzących współczesną awangardę, pracujących z wykorzystaniem medium nie tylko filmowego. Wydarzenie łączy promocję ambitnego kina z interdyscyplinarnymi działaniami twórców za równo uznanych, jak i początkujących.

Tegoroczna, druga edycja festiwalu jest inspirowana postacią Kennetha Angera – amerykańskiego reżysera, którego rola w kształtowaniu awangardy filmowej jest nie do przecenienia. Program wydarzenia obejmuje dwa bloki filmowe: w bloku głównym prezentowanych będzie osiem filmów Angera z muzyką na żywo, skomponowaną przez zaproszonych kompozytorów sięgających po różne gatunki – są oni zarówno wyróżniani na krajowych i międzynarodowych festiwalach, jak i debiutujący na tym polu.

W drugim bloku zostaną wyświetlone filmy konkursowe. Pokażemy dziesięć (lub więcej) najlepszych krótkich metraży eksperymentalnych nadesłanych z kraju i ze świata. Spośród nich zwyciężczynię/zwycięzcę nagrody głównej festiwalu wybierze jury, którego skład już wkrótce przedstawimy. Finaliści konkursu zostaną zaproszeni do otwartej dyskusji z publicznością o filmie eksperymentalnym.

Dodatkowo, pokazy filmowe wzbogacone zostaną przez dyskusje, panele dyskusyjne z udziałem ekspertów i bogaty program wydarzeń towarzyszących. Przybliżymy publiczności temat amerykańskiej i polskiej kontrkultury oraz zjawisko awangardy nie tylko w kontekście filmowym, ale również w kręgach naukowych i wydawniczych. Publiczność będzie miała również okazję spotkać się z zaproszonymi artystami i wspólnie z nimi uczestniczyć w dyskusji, której tematem będzie kondycja i droga rozwoju polskiego filmu eksperymentalnego.

Krakowski cykl wydarzeń muzycznych Szum przygotuje specjalny repertuar na zamknięcie drugiego dnia Lavy, natomiast w piątek wspólnie przywitamy festiwal w Krakow Art House, gdzie również nie zabraknie muzycznych, i nie tylko, uniesień.

11-13 MAJA
FESTIWAL FILMU AWANGARDOWEGO LAVA
EDYCJA 2: KENNETH ANGER

 

Liczba komentarzy: 0