Poniedziałek, 25 Czerwca 2018

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Live Festival Kraków!

0

A
A
A
ALT-J, LANA DEL REY, NICK MURPHY aka CHET FAKER i wielu innych! 18 i 19 sierpnia, Muzeum Lotniska Polskiego, Live Festival.

Live Festiwal odbędzie się 18 i 19 sierpnia na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. Na dwóch festiwalowych scenach zagrają m.in. Lana Del Rey, Ellie Goulding, alt-J, Wiz Khalifa oraz silna reprezentacja polskich artystów.

LINE-UP:
Birdy
Travis Scott
ALT-J
Elle Goulding
Nick Murphy aka Chet Faker
Wiz Khalifa
Lana Del Rey
Rejjie Snow
Pezet
Bovska
Piotr Zioła
Pablopavo i ludziki
Ten Typ Mes
Hola
Ralph Kaminski
XXANAXX

Alt-J
koncert: 18.08, godz. 21:00

Uważny obserwator festiwalowych plakatów na sezon 2017 z pewnością zauważył, że od jakiegoś czasu na części z nich pojawia się nazwa Alt-J. Tak, brytyjskie trio powraca do koncertowania i już w sierpniu pojawi się na Kraków Live Festival! Do Krakowa zespół przyjedzie już ze swoim trzecim albumem zatytułowanym „Relaxer”. Jego datę premiery – 9 czerwca, oficjalnie potwierdzono dziś rano! W sieci pojawił się także pierwszy singiel promujący to wydawnictwo, „3WW”. Zatem świętujemy podwójnie: nową muzykę i powrót do Polski!

Alt-J powstali w 2007 roku w Leeds. Studenci artystycznych kierunków na tamtejszym uniwersytecie zdecydowali o wspólnej karierze nie w malarstwie czy literaturze, ale w muzyce. Kiedy tylko ich pierwsze utwory zaczęły funkcjonować w obiegu, pojawiło się zainteresowanie i pierwsze sukcesy: single chętnie grane przez stacje radiowe – „Breezeblocks” i „Matilda”, pozytywne głosy w mediach widzących w nich następców Radiohead i wreszcie wydanie debiutanckiego albumu „An Awesome Wave”. Kilka miesięcy później płyta otrzymała Mercury Prize, prestiżową nagrodę, o którą od lat walczą najwięksi wykonawcy w Wielkiej Brytanii. Alt-J dokonali tego w kilka miesięcy…

Po laurach, jakie spłynęły na zespół, ale i wytężonej promocji opartej w dużej mierze na koncertach, zespół stanął przed nowymi wyzwaniami – nagraniem drugiej płyty i przekształceniem w trio. Z obu konfrontacji wyszli zwycięsko. „This Is All Yours”, drugi album Alt-J wydany jesienią 2015 roku, utrzymał artystyczną formę swojego poprzednika, zdobył nominację do Grammy i silnie zaznaczył swoją obecność na listach przebojów po obu stronach Atlantyku. „Hunger of the Pine” czy „Left Hand Free” weszły do kanonu współczesnej alternatywy.


Nick Murphy aka Chet Faker
koncert: 19.08, godz. 19:00

 
Umarł Chet Faker, niech żyje Nick Murphy! - głosiły media, kiedy artysta za pomocą swojego konta na Twitterze postanowił poinformować, że rezygnuje z używania swojego pseudonimu i od teraz będzie tworzyć pod własnym nazwiskiem. Młody australijski twórca znalazł pierwszych wielbicieli, kiedy w 2011 roku opublikował cover "No Diggity" z repertuaru Blackstreet. W ciągu roku, jeszcze wtedy znany jako Chet Faker, stał się jednym z najbardziej komentowanych nowych artystów. Zainteresowanie swoją twórczością udało mu się utrzymać dzięki licznym przebojom takim jak „Fool Of Me”, „Melt”, „Talk Is Cheap”, „Gold" czy choćby współpracą ze swoim rodakiem Flume. W kwietniu 2014 artysta wydał debiutancki album „Bulit On Glass” zyskując świetne recenzje, czego potwie rdzeniem były również późniejsze koncerty i występy na największych festiwalach, w tym koncert na Open'er Festival w 2015, który wypełnił po brzegi Tent Stage. Kiedy postanowił wydawać pod swoim prawdziwym nazwiskiem, nie kazał długo czekać swoim fanom na efekty tej przemiany po dwóch singlach dość szybko pojawił się nowy projekt, pięciotrackowa epka „Missing Link". Z tym materiałem Nick Murphy pojawi się na Main Stage Kraków Live Festival.

Lana Del Rey
koncert: koncert: 19.08, godz. 23:00

„Wkrótce”. Tyle wiemy o dacie premiery najnowszej płyty Lany Del Rey zatytułowanej „Lust for Life”, ale to wystarczająco dużo, by oczekiwać tej płyty z największym zainteresowaniem. Szaleńczo wręcz oddani fani czekają więc na każdy skrawek informacji mogący przybliżyć ich do rozwikłania tajemnicy premiery. Na razie udało się wyśledzić, że gościem na płycie będzie The Weeknd, a sama Lana przyznała, że po 4 płytach nagranych dla siebie, ta będzie dla fanów. A ci jak żadni inni potrafią się odwdzięczyć. Dwuminutową filmową zapowiedź tej płyty obejrzały już 2 miliony osób, a pierwszy teledysk do singla „Love” zbliża się do wyniku 45 milionów odtworzeń. Wspominane nagranie jest zresztą świetnie oceniane także przez dziennikarzy. Lana ponownie doskonale wyważyła proporcje między melancholią a dobrze pojmowanym patosem, z czego słyną jej najlepsze utwory.

O Lanie Del Rey zrobiło się głośno w 2011 roku za sprawą intrygującego singla „Video Games” i towarzyszącego mu teledysku, który błyskawicznie stał się viralem, stawiając pytanie: „Kim jest ta dziewczyna?”. Wyjaśnienie przyszło szybko – nową twarzą współczesnego popu, którą pokochają miliony. Nową, choć zakochaną w przeszłości, w stylu retro, który wpływał zarówno na jej image, jak i brzmienie utworów. Bo w muzyce Lany niezwykle istotny jest klimat, przywodzący na myśl popkulturę lat 50-tych, 60-tych, stare „Hollywood”, elegancję i glamour.  Kluczem do sukcesu jest jednak wymieszanie ich ze współczesnymi elementami: hip hopem, samplami, produkcją, a przede wszystkim siłą mediów społecznościowych.

Kolejne single, „Born to Die” czy „Blue Jeans” potwierdziły gwiazdorski status młodej wokalistki, a jej długogrający debiut stał się jedną z najważniejszych i najlepiej sprzedających się płyt 2012 roku. Na „Born to Die” Lana zdefiniowała się jako amerykańska dziewczyna zakochana w przeszłości, ale świetnie rozumiejąca teraźniejszość, a na kolejnych dwóch albumach - „Ultraviolence” i „Honeymoon” skutecznie ten obraz utrwaliła. Dziś Lana jest niepodważalną ikoną stylu, o której atencję zabiegają zarówno muzycy, filmowcy jak i projektanci mody. Artystka współpracowników wybiera starannie i niezwykle dużo czasu poświęca pracy nad swoimi płytami.  Podobno prace nad „Lust for Life” zabrały jej aż 15 miesięcy! Efekty możemy poznać niebawem! A na pewno usłyszymy je 19 sierpnia w Krakowie!

więcej inforamcji na stronie: http://livefestival.pl/

18-19 sierpnia
Live Festival Kraków
Muzeum Lotnictwa Polskiego

Zapraszamy!


Materiał prasowy.

Liczba komentarzy: 0