Czwartek, 23 Listopada 2017

Imieniny: Adelii, Klemensa, Felicyty

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Lucky Boy (PL) & Rita Braga (PT)

0

A
A
A
Kraków – 17.02.2017 @ Klub RE

Lucky Boy:


Niektórych ludzi w gruncie rzeczy nie ma. Wędrują jedynie w ciemnościach jak postkolonialne szczury. Choćby Lucky Boy. Zawsze chciał być Tomem Waitsem. Albo Elvisem. Ale nie dał rady. Całkowicie zawiódł. Ruszył więc w drogę, szukając swojej wtórnej duszy na ulicach wymyślonej Village, w cichych uliczkach wirtualnego Tennessee, pod nieistniejącymi mostami San Diego, zostawiając za sobą jedynie trochę piosenek – zbyt amerykańskich, by były prawdziwe. Zupełnie jak Kafka, oczywiście jeśli ten grałby na bajo...


Te piosenki zostały podniesione z kurzu przez niespokojne ptaki, zrzucone prosto do oceanu, gdzie porwały je ciepłe wody Golfsztromu - przez przypadek albo zgodnie z przeznaczeniem. Piosenki dotarły koniec końców do Starego Świata, Zaginionego Świata, lądując w miasteczku, gdzie ludzie nigdy nie zapominają. Początkowo piosenki były trochę przerażone, ale potem znalazły sobie schronienie w małym lumpeksie w sercu żydowskiej dzielnicy, odpoczywając na wieszakach wśród spodni Marks & Spencer i znoszonych swetrów H & M. To właśnie tam odkryło je kilku
ambitnych lecz niespecjalnie wyróżniających się muzyków, postanawiając je zaadoptować. Tak się też stało.

Panie i panowie, zapraszamy zatem do specyficznego światka Lucky'ego Boya, dawno zaginionego kowboja transnarodowej Ziemi Jałowej.


Piosenki zagrają Barry Black (wokal), Grzegorz Dowgiałło (klawisze), Marcin Nenko (kontrabas), Pan Profesor (gitara) i Tomasz Młóciński (perkusja).

www.soundcloud.com/luckyboysongs
www.luckyboysongs.com
www.facebook.com/luckyboywhowantedtobetomwaits

 

///


Rita Braga:


Rita Braga (urodzona w Lizbonie w 1985 roku) to wokalistka, multiinstrumentalistka i artystka sceniczna. Występuje solo, a czasami w zespołach wykonując bardzo wyjątkowy repertuar piosenek w ponad dziesięciu językach, a także własne kompozycje. Jest również ilustratorką i autorką animacji. Ma także dyplom Akademii Muzycznej. Przez ostatnie dziesięć lat podróżowała i występowała w klubach, na festiwalach i w galeriach całej Europy, Stanów Zjednoczonych i Brazylii.


W 2011 wydała swój pierwszy, bardzo dobrze odebrany album “Cherries That Went To The Police” (wyprodukowany przez Bernardo Devlina), poprzedzony trzema płytami domowych nagrań. Jej ostatni, wydany własnym sumptem album to “Gringo in São Paulo” (2015), który składa się z piosenek skomponowanych i nagranych podczas pobytu w Brazylii.

Rita Braga współpracowała z artystami takimi jak: Bernardo Devlin, Martha Colburn, Borts Minorts, Nik Phelps, Felix Kubin, Dorit Chrysler, Uni and Her Ukelele, Amanda Jo Williams, Victor Coyote, czy The Legendary Tigerman. W 2008 rozpoczęła długodystansową współpracę z Chrisem Carlone jako “Chips and Salsa”, z którym to zespołem koncertowali w Stanach i Portugalii.


Jej główne inspiracje to sny, miasta w których mieszka (obecnie to Porto), kreskówki z lat trzydziestych, filmy Billego Wildera i kosmiczne divy: MM, Violetta Villas, Carmen Miranda, Marika Rökk, Annikki Tähti, czy Esma Redzepova. We wrześniu i październiku 2016 Rita Braga przebywała na rezydencji artystycznej w styryjskim Grazu, pisząc minimalistyczną pop operę na ukulele zatytułowaną “A Quantic Dream”.

Więcej Rity:
https://www.youtube.com/watch?v=nLUOlZs2TPI
https://www.youtube.com/watch?v=DK2OZnF5anI
https://ritabraga.bandcamp.com/album/gringo-in-s-o-paulo
https://superbraguita.com/

 

Klub RE, ul. św Krzyża 4
17 lutego o godzinie 20:00

 

Materiał prasowy

Liczba komentarzy: 0