Środa, 25 Kwietnia 2018

Imieniny: Marka, Jaroslawa, Wasyla

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Mary Ocher (DE) + Erith (PL)

0

A
A
A
Kraków – 18.03.2017 @ Klub RE

Mary Ocher niestrudzenie i z pasją tworzy bezkompromisową, surową i prowokującą sztukę. Kwestionuje społeczne i artystyczne normy, zajmując się tematami władzy, tożsamości i konfliktu.


Jej muzyka jest inspirująca i może oczarować, a na pewno nie pozwala na pozostanie obojętnym. Od tradycyjnego folku, przez garażowe rockowe granie, po ambient z eterycznymi wokalami i abstrakcyjne dźwięki syntezatorów, czy eksperymentalny pop z afrykańskimi i południowo amerykańskimi rytmami.


W ciągu ostatnich 6 lat Mary wydała 4 płyty nakładem 5 wytwórni, a także podwójną antologię swoich domowych nagrań, 2 EPki i 2 kolekcje remiksów swoich piosenek. Jej poprzedni album “EDEN” był wyprodukowany przez King Khana, guru kanadyjskiego Psych-Rocka.

Nadchodzący koncert Mary w Krakowie jest częścią trasy towarzyszącej wydaniu jej nowej płyty, “The West Against The People”. Została wyprodukowana przez znanego z zespołu Faust Joachima Irmlera i będzie wydana w Marcu 2017 r. przez wytwórnię Klangbad. Album zawiera zarówno piosenki solo, jak i te nagrane z jej dwoma perkusistami z grupy Your Government, a także takimi legendami jak Die Todliche
Doris i Felix Kubin. Płycie towarzyszy też esej* rozwijający tematy poruszane w składających się nią piosenkach. Kolejna kolaboracja z Julią Kent (z Antony and The Johnsons) zostanie ogłoszona już niedługo.


Mary jest częścią społecznie zaangażowanego kolektywu artystycznego auto.diktat, w ramach którego produkuje prace video, pisze i działa w innych formach aktywności artystycznej. Ocher koncertowała w Ameryce Północnej, Azji, Australii, Nowej Zelandii i całej Europie, od Islandii po Rosję. Otrzymała prestiżowe stypendium od The Berlin Music Board, w ramach wsparcia od Senatu Berlina. W 2015 roku Sean Lennon zamieścił
kilka jej kawałków w swoim autorskim soundtracku do filmu “Ava's possessions”.


The Endlessness (Song For Young Xenophobes) - www.youtube.com/watch?v=umkUUrq0mHs
Arms - www.youtube.com/watch?v=IwYY-PWkJXg
Baby Indiana - www.youtube.com/watch?v=vwg8ulhimpg
Across Red Lines - www.youtube.com/watch?v=gz8-vdOHEAc

 

Erith (electropop, psychodelic hippie, folk)


Jest artystką niezależną. Sama tworzy teksty i muzykę, a jej solowe koncerty stanowią inspirację dla wielu innych młodych muzyków. Przez swoją szczerość i autentyczność, coraz częściej nazywana jest 'hippisem' XXI w. Jej występy na żywo to niezwykła podróż do magicznego świata, z którego trudno jest później wrócić do rzeczywistości. To, że Erith totalnie wyróżnia się na polskim rynku muzycznym potwierdziły jej zeszłoroczne koncerty na tak prestiżowych imprezach, jak Spring Break, Alter Fest, Soundrive Festival, czy Samsara Festival Europe (HU).


Młoda gliwiczanka ma też za sobą supporty m.in. przed Julią Marcell, The Dumplings, Xxanaxx'em i Rebeką. Pod koniec zeszłego roku otrzymała Nagrodę Marszałka Woj. Śląskiego dla młodych twórców za osiągnięcia w dziedzinie muzyki.

Dziennikarze muzyczni doszukują się w jej elektronicznej muzyce wielu inspiracji kulturą azjatycką, a samą artystkę porównują m.in. do Grimes, Bjork i Fever Ray.

MUSIC: www.youtube.com/c/ErithThurisaz
Live: https://youtu.be/45XfewUgd6M

 

Klub RE, ul. św Krzyża 4
18 marca o godzinie 20:00

 

Materiał prasowy

Liczba komentarzy: 0