Czwartek, 28 Maja 2020

Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

MOON DUO | Something Must Break

0

A
A
A
18 października w MOSie zagra Moon Duo!

Drugim koncertem w jesiennej edycji naszego muzycznego projektu "Something Must Break" będzie występ znakomitego zespołu z San Francisco — Moon Duo. To coś dla miłośników psychodelicznych, krautrockowych brzmień i chłodnej elektroniki. Muzycy zagrają na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki 18 października.

Jedną z głównych inspiracji muzyków - Erika „Ripley” Johnsona oraz Sanae Yamady - jest twórczość alternatywnych i awangardowych brytyjskich oraz amerykańskich grup rockowych takich jak Spacemen 3, Suicide czy Silver Apples. Oszałamiający efekt przynosi połączenie transowych wokali, przerażających syntezatorów i mocy gitary.

Ich najnowsza płyta „Occult Architecture” to hymn do niewidzialnych struktur występujących w cyklicznych rytmach natury oraz szczególna oda do dnia i nocy. Składający się z dwóch części album najpierw eksploruje lekkość, a potem ciemność w dźwięku Moon Duo.

Zespół znalazł genialnego partnera do współpracy – artystę sztuk wizualnych z Manchesteru - Emmanuela Biarda. Dobrze znany w kręgach muzyki elektronicznej Biard produkuje wspaniałe instalacje wizualne dla producentów i artystów na całym świecie. Pracował intensywnie z klubem Fabric w Londynie, a także z Warehouse Project w Manchesterze, a w ostatnich latach stworzył koncepcje oświetlenia na żywo dla Eviana Christa, Daedulusa i Fatimy Al Qadiri.

MOON DUO | Something Must Break
18 października, godz. 20:00
MOS
Event na fb: https://www.facebook.com/events/753844188404577/

***
SOMETHING MUST BREAK — idea inspirowana OFF Festival
Kurator: Artur Rojek
Producentka: Ula Nowak / Mosaic Beats
www.teatrwkrakowie.pl