Sobota, 25 Maja 2019

Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

MOON2 + impro Space Jam session | 17 marca

0

A
A
A
Elektroniczne dźwięki sterowane ruchem ciała połączone z brzmieniem perkusji i gitary basowej czyli algorytmiczny space rock z innej planety.

MOON2 to wirtualny świat z uproszczonymi prawami fizycznymi. W świecie tym dźwięki stają się obiektami, które podlegają naturalnym prawom fizycznym, takim jak grawitacja czy podmuch wiatru. Każdy koncert zespołu to nie tylko doznanie dźwiękowe, ale również intensywne doświadczenie wizualne: gesty performera są rejestrowane przy pomocy kamery i wpływają na dźwięki elektroniczne, zaprogramowane w języku SuperCollider. Gitara basowa oraz perkusja traktują swoje partie zarówno jako harmoniczno-rytmiczną bazę, jak i sonorystyczną improwizację.

Ernest Ogórek (gitara basowa) - od lat związany z krakowskimi zespołami improwizującymi i eksperymentującymi. Basista MOON2, kontrabasista Krakow Imporvisers Orchestra, wraz z Pauliną Owczarek i Tomkiem Chołoniewskim współtworzy power trio OCHO. Z wykształcenia rzeźbiarz, z zamiłowania muzyk. Tworzy muzykę w spektaklach z osobami niepełnosprawnymi. Jest autorem muzyki do kilku audiobooków dla dzieci.

Denis Kolokol (elektronika) - krakowski artysta multimedialny, pochodzący z Ukrainy. Nad własną muzyką zaczął pracować w 2006. Razem z Tomkiem Chołoniewskim w 2010 założył zespoł, który obecnie występuje pod szyldem MOON2. Doskonale odnajduje się w programowaniu. Systemy interaktywne stworzone przez niego mają zastosowanie w teatrze, tańcu współczesnym, performansie itp.

Tomek Chołoniewski (perkusja) - perkusista, improwizator, nauczyciel muzyki. Od 2013 roku współtworzy Instytut Intuicji, pod szyldem którego w Galerii i! w Krakowie organizuje kilkanaście koncertów improwizowanych rocznie. Grał na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą z wybitnymi muzykami. Tworzy muzykę do spektakli, teatrów tańca i filmów animowanych.

“Muzyka to dla nas nie tyle sekwencja zdarzeń, ale dynamiczny system, który tylko w niewielkim stopniu możemy kontrolować.”

Strona zespołu http://moon2.org/
Video http://vimeo.com/134827501
Audio http://soundcloud.com/moon2band
Płyta https://mathka.bandcamp.com/album/elementy-ruchu

Bilety: 20 zł

Po koncercie odbędzie się otwarte Jam Session, na które zapraszamy muzyków i słuchaczy, którzy lubią sobie “odlecieć w kosmos”, oczywiście w muzycznym znaczeniu tego słowa. Improwizatorzy i wszyscy lubujący się w intuicyjnym graniu - to jest jam dla Was! *jam session - wstęp wolny*MOON2 + impro Space Jam session
17 marca (niedziela), godz. 20:00
Betel KlubMateriał prasowy.

Liczba komentarzy: 0