Poniedziałek, 10 Sierpnia 2020

Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzynca

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Muzyczne plenery w Krakowie

0

A
A
A
Młodzi, zdolni i utalentowani artyści z całej Polski, reprezentanci alternatywy, jazzu oraz klasyki zagrają w krakowskich plenerach. Pierwszy koncert już 17 lipca!

Podczas pierwszego weekendu cyklu Muzyczne plenery (17–19 lipca) wystąpią: Terrific Sunday, SKICKI-SKIUK oraz kwintet smyczkowy Fresco Sonare.

Terrific Sunday
doskonale znany jest już uczestnikom takich wydarzeń, jak Wianki, Open’er Festival, Orange Warsaw Festival czy Jarocin Festiwal. Zespół tworzy szeroko pojętą muzykę niezależną.

Z kolei muzycy SKICKI-SKIUK wychodzą poza schematy klasycznego jazzu. W swoim debiutanckim albumie CHRARUMIMIA połączyli elementy jazzu, bluesa i rocka – i sądząc po recenzjach, zrobili to świetnie!

Natomiast Fresco Sonare to złożony ze studentów i absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej kwintet smyczkowy charakteryzujący się świeżym brzmieniem i młodzieńczą pasją. W programie koncertu dominować będą znane taneczne tematy tworzone przez kompozytorów klasycznych z całego świata, m.in.: „Tańce rumuńskie” Béli Bartóka, „Salut d'Amour” Edwarda Elgara czy „Pizzicato Polka” Johanna Straussa i „Feuerfest!” jego brata Josepha.

W drugi weekend cyklu (24-26 lipca) dla mieszkańców Krakowa wystąpią: Wczasy, Confusion Project oraz Flute-Harp Duo.


MUZYCZNE PLENERY
LETNIE WEEKENDY
KRAKÓW (różne lokalizacje)
EVENT FB

Bilety w cenie 20 zł na piątkowe i sobotnie koncerty będzie można za pośrednictwem serwisu Eventim.pl.
Niedzielne koncerty będą bezpłatne, jednak konieczne jest wcześniejsze pobranie wejściówki z portalu EVENEA.
Więcej szczegółów na temat koncertów można znaleźć pod adresem: bit.ly/2Zhcol7