Sobota, 7 Grudnia 2019

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

New Rome & Wojtek Kurek live

0

A
A
A
28 czerwca, klub Baza

zdjęcie z fanpage'a @inthenewrome

Zapraszamy serdecznie na imprezę z okazji premiery nowej płyty projektu New Rome, za którym stoi Tomasz Bednarczyk. Tomkowi na scenie będzie towarzyszył perkusista Wojtek Kurek, którego możecie kojarzyć między innymi z projektu Szpety (Ersatz Recordings).

"Pomysł na album, który połączyłby w sobie tak wiele różnych postaci towarzyszył mi od wielu lat" - wspomina Bednarczyk. "Dopiero teraz udało mi się to zrealizować, bo wiedza producencka oraz doświadczenie muzyczne pozwoliły mi udźwignąć tak duży projekt. Współpraca ta pozwoliła mi czujniej oraz szerzej spojrzeć na kwestie inspiracji, które mogłem bardziej świadomie wykorzystać podczas pracy nad płytą" - dodaje.

Tomasz przyznaje, że lista gości ulegała zmianom przez cały proces nagrywania. "Większość osób znałem wcześniej, natomiast część poznałem już podczas pracy nad płytą. Od początku zależało mi na dobraniu postaci prezentujących odmienne stylistyki, które mógłbym wrzucić do jednego koncepcyjnego worka. Każda z osób otrzymała szkic utworu, do którego przygotowywała własną część oddając swój charakter muzyczny oraz tworząc dzięki temu coś zupełnie nowego".

"New Rome" to jednak nie tylko goście. Bednarczyk na przestrzeni lat i wydanych płyt wypracował swój unikalny styl, który wciąż pozostaje otwarty na nowe inspiracje. "W przypadku tego albumu zależało mi na osobistej interpretacji szeroko pojętej muzyki 'pop' w połączeniu z czymś bardzo nieoczywistym i 'awangardowym'. Całość wypada gdzieś pomiędzy obiema stylistykami co powoduje, że z jednej strony materiał jest bardziej przyswajalny, natomiast z drugiej może być zaskoczeniem lub wzbudzać nietypowe emocje".

W tym kontekście zaskakiwać może nowe "metalowe" logo New Rome. "Okładka albumu 'New Rome' jest swego rodzaju zabawą konwencją oraz świadomym nawiązaniem do stylistyki muzyki z północy. Z jednej strony wynika to ze sporej inspiracji tym gatunkiem (w kwestii muzycznej oraz wizerunkowej), natomiast z drugiej chciałem nadać całości jeszcze bardziej odważny czy też brutalny sznyt. Naszkicowałem logo, które później zostało przerysowane przez utalentowanego ilustratora Sebastiana Skrobola" - tłumaczy Tomasz.

NEW ROME & WOJTEK KUREK
28 CZERWCA
BAZA
FB: https://www.facebook.com/events/1040611756142762/


materiał prasowy.

Liczba komentarzy: 0