Niedziela, 17 Lutego 2019

Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

OFFowe Etnoelectro: Lua Preta, MLDVA, Eta Hox, Kfjatek

0

A
A
A
W tym roku jesteśmy częścią EtnoKraków/Rozstaje 2018 i specjalnie dla Was przygotowaliśmy #NocTańca w czwartkowy wieczór z dobrą muzyką. 5 lipca po 23:00 w klubie Klub Alchemia, w sercu Kazimierza, zabrzmią afrykańskie rytmy, inspirowane folklorem, zwyczajami oraz duchem tego kontynentu. Gościem specjalnym będzie duet Lua Preta współtworzony przez pochodzącą z Luandy wokalistkę Ms. Gia i polskiego DJ-a i producenta Mentalcuta. Ich twórczość inspirowana tradycjami muzycznymi Angoli i RPA to gigantyczna dawka energii! Szykujcie się na intensywny czas spędzony na parkiecie. Tego wieczoru zaprezentuje się też zespół MLDVA, który specjalnie dla Was sięgnie po brzmienia z Czarnego Kontynentu. Afrykę z elektroniką zmiksują także krakowscy DJ-e: Eta Hox i Kfjatek, znani z naszych autorskich audycji muzycznych.

Lua Preta, Eta Hox

MLDVA, Kfjatek

Lua Preta (po portugalsku: czarny księżyc) to zdecydowanie jeden z ciekawszych projektów na naszej scenie muzyki elektronicznej. Ze strony polskiej w jego skład wchodzi niezwykle doświadczony DJ i producent Mentalcut, który współtworzy go z pochodzącą z Luandy wokalistką noszącą pseudonim Ms. Gia. To właśnie inspiracje dźwiękami z Angoli i RPA są głównym tematem muzyki duetu, co doskonale słychać na przebojowym pierwszym singlu: “Melhor Vai Embora”. Lua Preta mają na koncie również EPkę w greckim wydawnictwie Shango Records, występ na festiwalu Unsound, współpracę z urodzonym w Lesotho wokalistą Morena Leraba w ramach singla ‘Quero Mais’ oraz teledysk do utworu ‘Ta Bater’, który w całości został nakręcony w Lizbonie. Po pierwszym zagranicznym koncercie, który odbył się w grudniu 2017 roku w Hiszpanii, Lua Preta wyruszą w roku obecnym na podbój dalszej części Europy – zaplanowane są już ich występy na festiwalach w Niemczech, Francji i Norwegii.
SC: soundcloud: https://soundcloud.com/luapreta

MLDVA with Çınar Timur to projekt, który powstał jako duet producencki i DJ'ski podczas 23. FKŻ. Obecnie to 4-osobowy zespół grający muzykę inspirowaną turecką psychodelią, wpisujący się w tradycję polskiej ottomanii. MLDVA to hołd złożony gigantkom i gigantom popularnej muzyki tureckiej z lat 70-tych, takim jak: Barış Manço, Selda Bağcan, Zafer Dilek, Neşe Karaböcek, Fikret Kızılok, Arif Sağ, Özdemir Erdoğan. Spodziewajcie się pulsującgo funkowego groove'u i potężnej dawki energii.
Çınar Timur - baglama
Tomasz Jurecki - baglama, bass
Grzegorz Dąbek - pady, syntezatory
Szymon Piotrowski - perkusja
SC: www.soundcloud.com/mldva

Eta Hox – djka, promotorka i dziennikarka radiowa; wraz z kolektywem Deep Impact Kraków od 6 lat zaprasza do Krakowa producentów i DJów związanych z polską sceną muzyki elektronicznej oraz światową sceną muzyki deep-techno. Jej sety zbudowane są na przestrzennych, zdubowanych wydawnictwach. Do najbliższych sercu wytwórni zalicza Informa Records, Raster-Noto, Attic Music oraz Silent Season. W audycji B-sides proponuje natomiast niszową muzykę dub-techno.
SC: https://soundcloud.com/etahox

Kfjatek – dj, radiowiec i promotor; kiedyś reggae i hip-hop, dziś bardziej house i disco. Rezydent krakowskiej Alchemii. Realizuje pasmo Off Beats w każdy poniedziałek w Off Radio Kraków.
MixC: https://www.mixcloud.com/KfjatekOFFOWE ETNOELECTRO: Lua Preta, MLDVA, Eta Hox, Kfjatek
5 LIPCA, GODZ. 23:00
KLUB ALCHEMIA
WSTĘP WOLNY
ZAPRASZAMY!

 

Liczba komentarzy: 0