Poniedziałek, 16 Września 2019

Imieniny: Edyty, Korneliusza, Cypriana

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Operators (CAN) + Zdrowie

0

A
A
A
Założycielem Operators jest Dan Boeckner (Wolf Parade, Handsome Furs, Divine Fits), zespół w Kwietniu tego roku wydał swój długo wyczekiwany pierwszy album Blue Wave. Dan odpowiedzialny jest w zespole za wokale, grę na gitarze i syntezatorach, perkusista to Sam Brown (New Bomb Turks, Divine Fits), skład uzupełnia Devojka ze swoją charakterystyczną elektroniką. Producentem płyty jest Graham Walsh (METZ, Alvvays, Viet Cong), a większość materiału została zarejestrowana na pustkowiu w zabytkowej dziewiętnastowiecznej stodole w południownym Ontario.

Blue Wave to kolejne wydawnictwo zespołu po EP1, zawierającym rytmiczne, agresywnie melodyjne, grane na syntezatorach popowe piosenki. Jedną z nich był singiel True który dał przedsmak tego czym zespół miał się stać. Po nieustannej dwuletniej trasie na której grali regularnie między innymi z Future Islands czy New Pornographers, ich brzmienie ewoluowało od analogowego post-punka w stronę bardziej żywiołowego, opartego również na gitarze Dana rockowego brzmienia. Pierwszy singiel pochodzący z nowej płyty Operators, Cold Light, doskonale pokazuje połączenie tych dwóch światów.

Dan Boeckner przez lata pokazał swój rozległy i ciekawy muzyczny gust, który konsekwentnie doprowadził go do skupienia się na tym nowym analogowym postpunkowym projekcie. Nie powinno to dziwić kiedy prześledzimy synth'owe wątki które wnosił od początku do Wolf Parade i ostre elektroniczne brzmienie Handsome Furs, aż po organiczne, taneczne brzmienie Operators.

Zdrowie™ to stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, który nieustannie starają się uskutecznić członkowie zespołu. Związani z Krakowem i Stajnią Sobieski, ukierunkowani na światowy sukces, pracują razem już rok, w tym czasie zdążyli zagrać kilka koncertów i nie wydać płyty, którą jednak niebawem (serio) wydadzą. Lubią ryzyko, przygody i zabawę, cenią sobie jednak również spokój (ducha i ciała). Na pytanie jaki gatunek muzyki grają, odpowiadają: kjshdkfakgaekhrgfkhsdlczbkdbkergihreog

 

Klub Re, Świętego Krzyża 4, Kraków
04 października o godzinie 20:00


Materiał prasowy