Piątek, 29 Maja 2020

Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Sierpniowe Niedziele Muzyczne

0

A
A
A
...by w każdą sierpniową niedzielę, spotkać się, porozmawiać, napić piwka i przy akompaniamencie zachodzącego słońca, posłuchać muzyki na żywo. Imprezy będą startować o 17.00, by miękko zakończyć kończący się tydzień i z dobrą energią zacząć nowy. Przed i po każdym koncercie grać będą dla Was Dje.

Wystąpią przed Wami:

04.08 - So Flow

So Flow to sample z płyt winylowych i szeroki sześcioosobowy skład. Syntezatory, gitary, kontrabas, żywa perkusja i MPC. A wszystko spaja magnetyzujący głos wokalistki Karoliny Teernstra

11.08 - SONAR

"Torino" to tytuł drugiego albumu SONARA. Niby nie zmieniło się zbyt wiele, bo skład wciąż ten sam - śpiewa Lena Osińska, a za muzykę odpowiada przede wszystkim Łukasz Stachurko, na instrumentach perkusyjnych gra Rafał Dutkiewicz, a przy klawiszach zasiadł Artur Bogusławski. Jednak na „Torino” możemy poznać nowe oblicze zespołu - bardziej klubowe i taneczne.

Półtora roku po debiutanckich "Pętlach" SONAR wraca z 11 premierowymi utworami, wśród których usłyszeć można po raz pierwszy Lenę śpiewającą po angielsku. Na płycie pojawia się też dwóch gości zza wielkiej wody - obdarzony pięknym głosem Miles Bonny oraz raper z Chicago - Squair Blaq.

Trzecim gościem jest Holak, którego nie mogło zabraknąć na "Torino". Za teksty tym razem odpowiada kilka osób - wspomniany Mateusz Holak, Wanda Berger, Arek Sitarz (Ras) oraz Lena, która napisała teksty do anglojęzycznych utworów.

Za finalne, analogowe brzmienie albumu odpowiada Michał "Eprom" Baj, którego praca nad miksem i masteringiem doskonale dopełnia całość. Oprawa graficzna to dzieło Karoliny Zajączkowskiej, a sama okładka została namalowana na płótnie przez Zbioka Czajkowskiego.

18.08 - Lua Preta
25.08 - Wczasy


Duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się ostatnio głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.

Debiutancka płyta Wczasów pt. „Zawody” podbiła serca wielu słuchaczy i recenzentów, a przez niektórych odebrana została nawet jako manifest pokoleniowy. Album trafił do różnych
zestawień najlepszych polskich płyt 2018 roku, na przykład: https://beehy.pe/best-of- 2018/poland/, gdzie głosami 32 krytyków zajął czwarte miejsce tuż za podium.

Na żywo:
Dzisiaj jeszcze tańczę / Weź mnie / Estrada i Studio: https://youtu.be/zQ3USpryl1g
Ryszard / Gliwice - Spirala Room https://youtu.be/cHnwCE6z3FA
Koncert w programie Scena alternatywna w TVP Kultura: https://vod.tvp.pl/video/scena-
alternatywna,wczasy,39402184
Teledyski:
Dzisiaj jeszcze tańczę: https://youtu.be/zhcEINkncnQ
Jesteś najlepszy: https://youtu.be/nDQDiPaaGP4
Prince i Bowie: https://youtu.be/d-NpVzcLCgg
Ciągle sam: https://youtu.be/aMBWDh0zgAM
Ryszard: https://youtu.be/JpXApWRimSY
Pegasus (warto nic nie robić): https://youtu.be/-n-7IY1wxOE
1000 problemów: https://youtu.be/PJWIPOfwVh4

01.09 - The Magic Juice

Zespół zrodził się z głębokiej potrzeby serca gitarzysty – Damiana Skóry, aby pozostawić disco-funk wiecznie żywym. Na jego pokładzie ku parkietom płynie aż 8 osób. Śpiewa Oskar Hudyka – wokalista, miłośnik retro czterośladów i mechanik, sekcja dęta – Tomasz Drabik (alt) i Dominik Borek (trąbka), klawisze – Konrad Hajduk, bas – Miłosz Skwirut, zwany także Teslą, miłośnik mówienia. Bębni Mateusz Karoń – człowiek za perkusją zmieniający się nie do poznania, no chyba, że ktoś zna go z mocnego przeżywania tego co robi i wchodzenia całym sobą, miłe panie. Razem tworzą całość, która ma do spełnienia ważną misję - szerzyć gatunek, który obiektywnie, w przeprowadzonych niezależależnie w kilku ośrodkach naukowych badaniach, został uznany za gatunek absolutny. Stwierdzono to na podstawie pomiaru w dziesięciostopniowej skali „do tańca i do różańca” znanej inaczej jako skala francuskiego uczonego Jacques’a Dancefleure’a.

EVENTY NA FB: https://www.facebook.com/events/360359597975361/

Liczba komentarzy: 0