Poniedziałek, 18 Stycznia 2021

Imieniny: Piotra, Małgorzaty

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Ucieleśniony język emocji. Jak umysł radzi sobie z uczuciami?

0

A
A
A
Jak emocje - na przykład gniew czy radość - wpływają na nasze poznanie? Czy emocje są czymś irracjonalnym? W jaki sposób ucieleśniony jest nasz język? 22 listopada o godzinie 18:00 w Pałacu Larischa odbędzie się wykład prof. Piotra Winkielmana!

Ciało odgrywa fundamentalną rolę w naszym poznawaniu świata.Dychotomia między „czystym”, abstrakcyjnym, zimnym poznaniem, a fizycznym i ograniczonym ciałem straciła ostatnio na popularności wśród psychologów i kognitywistów. Twierdzą oni, że gdyby umysł nie opierał się na cielesności, nie byłoby emocji i wielu procesów poznawczych oraz relacji społecznych. Ostatnie badania pokazują też, że umysł nie jest „niewolnikiem” ciała, lecz że współpracuje z nim, byśmy mogli rozumieć świat i w nim działać.

Podczas wykładu Profesor Piotr Winkielman opowie o badaniach, które pokazują, w jaki sposób ucieleśniony umysł pozwala nam rozumieć bodźce społeczne i emocjonalne, podejmować decyzje finansowe i moralne, a także jak utrata związku z ciałem utrudnia życie społeczne. Nie zabraknie też czasu na wyjaśnienie, jak ważne dla współpracy ciała i umysłu są język oraz świadomość – dzięki nim nasza cielesność wchodzi w kreatywny dialog z kulturą, pomagając przełamać ograniczenia zarówno ducha, jak i materii.

Po wykładzie zapraszamy na wernisaż prac Michała Bratko:
https://www.facebook.com/events/421373548555337/

WIELKIE PYTANIA W KRAKOWIE
22 LISTOPADA
PAŁAC LARISCHA
WSTĘP WOLNY

EVENT NA FB