Wtorek, 18 Września 2018

Imieniny: Irmy, Stanislawa, Ireny

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Unsound 2017

0

A
A
A
Między 8 a 15 października odbędzie się 15 już edycja krakowskiego festiwalu Unsound! Tym razem hasłem przewodnim jest "Flower Power"!

W 2017 roku obchodzimy piętnastolecie Unsoundu, świętując w świecie zgoła odmiennym od tego, w którym zaczynaliśmy naszą przygodę z festiwalem. Nasze poprzednie motywy przewodnie – HORROR, FUTURE SHOCK, INTERFERENCE czy, przede wszystkim, THE END – wydają się być dzisiaj bardziej prorocze, niż byśmy tego chcieli. Opieramy się jednak pokusie pogrążenia w dystopijnych wizjach jako reakcji na brak globalnej stabilności. Bardziej niż kiedykolwiek potrzebny jest teraz motyw wielowątkowy, nawiązujący zarówno do mroku, jak i nadziei, do rozwoju i upadku, czy też ekologicznej wrażliwości i zaradnej regeneracji natury. Zapraszamy na Unsound 2017: FLOWER POWER.

FLOWER POWER sięga do idei kontrkultur powstałych w opozycji do dominujących tendencji społeczno-politycznych i kulturowych. Po części nawiązuje on do 50. rocznicy 1967 roku i “lata miłości” - okresu obfitującego w aspiracje i usianego sprzecznościami, a także do mrocznych, chaotycznych tendencji i prądów tamtych lat, które powróciły do nas ze zdwojoną siłą. Zgłębiając idee protestu i hedonizmu, opresji i oporu, a także estetykę utopii i dystopii, FLOWER POWER nawiązuje również do Kwiatów zła Charles’a Baudelaire’a, amatorów opium, hakerów, manifestantów, ekologów, jazzu, punka, black metalu, idealistycznego wczesnego disco czy rave’u.

Patrząc z innej strony, motyw FLOWER POWER powiązany jest z profetycznymi ideami mrocznej ekologii oraz środowiskiem naturalnym zarówno przed, jak i po istnieniu człowieka, rozważając nad tym, co mogło istnieć przed nami i co pozostawimy po sobie, czy jakikolwiek rozwój będzie jeszcze możliwy. To odpowiedź na poczucie życia w cieniu pędzącego naprzód zegara zagłady.

W skład programu muzycznego będą wchodzić artyści oraz projekty zamówione związane z trwającym wciąż projektem Unsound Dislocation, który w tym roku odbędzie się w Rosji, Białorusi, Ukrainie oraz Kazachstanie.

Tak jak rok temu, zapraszamy pisarzy, naukowców, kuratorów, filmowców i artystów do przysyłania propozycji, które mogą wzbogacić program dyskusyjno-filmowy, który jest integralną częścią festiwalu. Prosimy o szerokie spojrzenie na FLOWER POWER i jego znaczenia. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem flowerpower@unsound.pl. Czekamy do 15 maja.

W międzyczasie polecamy zapisać się na facebookowe wydarzenie dostępne pod tym linkiem (https://web.facebook.com/events/352361888454753). Polecamy również krótki film dokumentalny na temat Unsoundu 2016 (https://www.youtube.com/watch?v=duisT2dLJfA).

W dalszym ciągu można dołączyć do Friends of Unsound, by wesprzeć festiwal i organizującą go fundację zmagającą się z kosztami produkcji. W zamian oferujemy benefity dla członków, przede wszystkim zaproszenie na festiwal w 2017 roku oraz specjalne wydarzenia. Więcej informacji pod linkiem (http://www.unsound.pl/pages/become-a-friend-of-unsound-for-the-fifteenth-edition-of-the-krakow-festival). Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy już zdążyli się zapisać.

Mat Schulz
dyrektor artystyczny


Za identyfikację wizualną Unsoundu 2017: FLOWER POWER odpowiada Aleksandra Grünholz, znana również ze swojego muzycznego aliasu We Will Fail (https://web.facebook.com/wewillfail).

UNSOUND FLOWER POWER
8-15 października
Zapraszamy!


więcej informacji i pełny program festiwalu dostępny na: http://www.unsound.pl/

Liczba komentarzy: 0