Piątek, 29 Maja 2020

Imieniny: Magdaleny, Bogumily, Urszuli

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

W Krakowie pijemy kranowiankę!

0

A
A
A
Lipiec w OFF Radiu Kraków minie pod znakiem wody. Dokładniej wody krakowskiej, czyli… kranowianki! Na antenie posłuchacie o zaletach zamiany wody butelkowanej na wodę z kranu. Zapukamy do drzwi lokali, które serwują swoim klientom kranówkę. Z przyjemnością oddamy głos również Wam - naszym słuchaczom i mieszkańcom miasta. Słuchajcie nas uważnie ponieważ to właśnie w lipcu, w naszych off-owych konkursach pojawi się szansa na wygranie bidonów, do których będziecie mogli zabierać ze sobą kranowiankę.

Lipiec to światowy miesiąc bez plastiku. Wodociągi Miasta Krakowa, chcąc włączyć się w tą inicjatywę, zainaugurowały akcję „W Krakowie pijemy kranowiankę” skierowaną do właścicieli krakowskich lokali, zarówno tych, którzy serwują już kranowiankę swoim gościom, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć jej podawanie.

Akcja jest kontynuacją prowadzonej od 2013 roku kampanii informacyjnej „W Krakowie dobra woda prosto z kranu”. Jej celem jest zachęcenie krakowian do picia powszechnie dostępnej, taniej i bogatej w substancje mineralne wody z kranu.

Czy wiecie, że w 1 litrze kranowianki znajduje się średnio 365 mg substancji mineralnych? To mniej więcej tyle, ile posiada przeciętna średniozmineralizowana woda butelkowana. Jej picie jest całkowicie bezpieczne - akredytowane Laboratorium Wodociągów Miasta Krakowa wykonuje ponad 80 tysięcy analiz krakowskiej wody z kranu w ciągu roku. Jednym z najistotniejszych aspektów jest jednak ekologia. Na antenie OFF Radia Kraków promujemy świadomą konsumpcję i ograniczenie produkcji wszelkiego typu odpadów. Plastik był antybohaterem wielu naszych audycji. Koszt picia wody butelkowanej przez 2 dni jest równy piciu kranowianki przez cały rok! Oznacza to również niesamowite ograniczenie produkcji plastiku, a wszyscy dobrze wiemy, że zmianę należy zacząć od siebie.

Bądźcie z nami przez cały lipiec i pamiętajcie, że w Krakowie pijemy kranowiankę!

 

linki:

https://prostozkranu.krakow.pl

https://www.facebook.com/prostozkranu

Liczba komentarzy: 0