Sobota, 7 Grudnia 2019

Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Wystawa "Feet of your outfit" - tożsamość ubioru

0

A
A
A
A gdyby tak można byłoby dowiedzieć się kto był pierwszym właścicielem naszych ubrań? Jaką drogę przebyły zanim znalazły się w naszych rękach? W jakim celu zostały wyprodukowane? Jaką historię kryją? Jaką mają tożsamość?

Projekt ma na celu przede wszystkim wzbudzić refleksję w odbiorcach. Głównie na temat tego,w co się ubierają oraz skąd te ubrania pochodzą. Ale również, wykazać ma wartość nabytą jaka istnieje w ubraniach z drugiej ręki. Kupowanie ubrań w sklepach typu second hand jest często pejoratywnie kojarzone. Właśnie z tego względu, iż ktoś te stroje kiedyś nosił. Chcemy pokazać, że właśnie to, iż ubrania były wcześniej użytkowane, tworzy ich wartość dodatnią. Kupujemy wyjątkową odzież z własną tożsamością i nadajemy im nową. 

Przy okazji wystawy "Feet of your outfit" odkrywamy historie ubrań z lumpeksu, badając ich tożsamość. Poznając te historie nadajemy ubraniom wartość. Ubierając na nowych użytkowników, nadajemy nową tożsamość. Tak, aby na koniec stały się one wartościowe również dla nas.
Wszystkie wykorzystane w projekcie ubrania zostały kupione w krakowskich lumpeksach między październikiem a grudniem 2018 roku.

Materiał prasowy.

Wystawa "Feet of your outfit"
1 sierpnia - 1 września
Spółdzielnia Ogniwo

Liczba komentarzy: 0