Poniedziałek, 25 Czerwca 2018

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Wystawa rysunku Wojciecha Odsterczyla w krakowskiej Fundacji Magazyn Kultury

0

A
A
A
Fundacja Magazyn Kultury ma zaszczyt zaprosić na wystawę rysunku Wojciecha Odsterczyla pod tytułem „KREDKI MOJĄ PASJĄ”.

"Z definicji artysta plastyk to osoba, która zajmuje się sztuką w jej wizualnym wymiarze. Posługując się środkami plastycznego przekazu tworzy przedmioty materialne. Artysta to zatem talent i rzemiosło w jednym. Talent w duszy, a rzemiosło w rękach. Podobno dobrze jest mieć coś także w głowie.

A jak jest z Wojtkiem? Trochę niestandardowo, bo głowa swój kształt i kierunek myślenia zawdzięcza Politechnice Krakowskiej i przedmiotom ścisłym, które tłumaczą świat poprzez cyfry i prawa fizyki. Talent to w jego przypadku bardziej melodia, która gra mu w duszy i każe tworzyć. No i ręce. Ciągle niecierpliwe nowych wyzwań, przebierające a to w kredkach, a to w farbach olejnych, a to znowu w nudnym ołówku.

Wojtka artystyczne spełnienie to definitywnie uśmiech odbiorców jego prac. Ich zaciekawienie i refleksja jaką emocję tym razem przedstawił w śmiesznej, kwadratowej głowie swojego kredkowego bohatera. Nigdy nie wiadomo czy odbija ona rzeczywistość, czy wręcz ją zaklina. Czy wzięła się z ulotnej myśli, uzbroiła się w symbole, tajemnicę i odrobinę magii czy jest może przemyślaną interpretacją konkretnych uczuć, które odnalazł w sobie lub wśród swoich najbliższych w danym momencie czasoprzestrzeni. W pracy twórczej Wojtka najważniejszym czynnikiem, który napędza całą jej machinę jest szczęście, które czerpie z malowania. Tym szczęściem w postaci kolorowych dzieł (...) chce się dzielić z Wami.

Pozwólcie mu na to."


Wierna Fanka, Przyjaciółka i szczęśliwa Posiadaczka kilku prac Wojtka.

 

Kurator wystawy: Emilia Gąsienica-Setlak

 

Fundacja Magazyn Kultury, ul. Józefa 17, Kraków (Kolanko No 6)
22 marca o godzinie 18:00

Wystawa czynna do 18 kwietnia 2017 r.Materiał prasowy

Liczba komentarzy: 0