Niedziela, 24 Czerwca 2018

Imieniny: Jana, Danuty

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

"Zakręcona Sobota" w Muzeum Inżynierii Miejskiej

0

A
A
A
16.09 to w Muzeum Inżynierii Miejskiej dzień z rowerami!

Rower w tym roku obchodzi 200 lat! Z tej okazji zapraszamy dużych i małych miłośników jednośladów na dzień pełen atrakcji z rowerem w roli głównej. Podczas naszego wrześniowego wydarzenia udowodnimy, że sezon rowerowy trwa w najlepsze a miłość do jednośladów nie jedno ma imię.

W programie:

> 9.00-11.00 Mosty od spodu – przejazd rowerowy
Zapraszamy na przejazd rowerowy, podczas którego posłuchamy o tym, co mosty skrywają pod okładzinami, dowiemy się w jaki sposób inżynierowie dbają o bezpieczeństwo użytkowników, poznamy historie i technologie powstawania konstrukcji mostów, usłyszymy anegdoty z okresu budowy, czy z eksploatacji każdego z nich.
1. Start z Muzeum Inżynierii Miejskiej
2. Most Grunwaldzki
3. Most Marszałka Józefa Piłsudskiego
4. Kładka Ojca Bernatka
5. Most Powstańców Śląskich
6. Tama na Dąbiu
7. Most kolejowy
8. Most Kotlarski
9. Powrót do Muzeum Inżynierii Miejskiej
Ilość miejsc ograniczona, prosimy o rezerwację.
Wymagany własny rower. Dzieci pozostają pod opieką rodziców. Wiek uczestników, powyżej 10 roku życia.
Początek i koniec przejazdu: dziedziniec Muzeum Inżynierii Miejskiej

> 10.00-20.00 wystawa zdjęć autorstwa podróżnika Kazimierza Nowaka oraz zdjęć uczestników sztafety jego śladami.
Miejsce: Hala D2

> 10:30–12:00 - Zakręcone drukowanie
Uczestnicy warsztatów w trakcie kilkuminutowych sesji z pomocą prowadzącego Józefa Rakoczego, zwanego Ostatnim drukarzem RP, zakręca wałkiem maszyny typograficznej i wydrukują własną odbitkę z rowerową grafiką. Sesjom towarzyszył będzie krótki pokaz techniki druku typograficznego.
Miejsce: hala E

> 11.15-13.30 Budujemy drezynę dla dzieci – warsztaty
Podczas warsztatów uczestnicy z przygotowanych elementów, samodzielnie złożą małą, drewnianą drezynę. Po zmontowaniu drewnianych i metalowych elementów drezyna może być używana przez dzieci ok. 3, 4 roku życia. Zbudowane drezyny uczestnicy zabierają do domu.
Warsztaty rodzinne. Dziecko może współuczestniczyć w warsztatach pod opieką osoby dorosłej. Drezynę budują osoby dorosłe.
Drezyna przeznaczona jest do użytku przez dzieci powyżej 3 roku życia.
Udział płatny, prosimy o rezerwację.
Miejsce: Hala D

> 11.10-11.20 rowerkowe akrobacje w wykonaniu Mikołaja Woźniaka i Adama Szlagi (MKS TRIAL Ochotnica)
Miejsce: Dziedziniec

> 11.30-11.55, 13:30-13:55 Pokazy:
Historia rozwoju roweru – aktorska prezentacja pierwszych konstruktorów prześcigających się w pomysłach na coraz to doskonalszy wehikuł napędzany siłą mięśni.
Jazda na wysokim poziomie – ekscytujące triki na bicyklach.
Elegancja w sztuce jazdy bicyklem - Five o'clock – parzenie angielskiej herbaty na bicyklu oraz kelnerska obsługa na tymże welocypedzie.
Ponadto zostaną zorganizowane: szkolenia jazdy na bicyklach dla dużych i małych, przejażdżki stylowym trycyklem po najbliższej okolicy. Odbędą się próby jazdy na pierwszych drewnianych rowerach, slalom na małych retro-rowerach dziecięcych: trycyklu oraz drezynkach dziecięcych wspólne fotografie na retro-rowerach.
Przeznaczone dla rodzin z dziećmi.
Miejsce: Dziedziniec

> 12.00-12.45 Warsztaty z serwisowania rowerów
Miejsce: Dziedziniec

> 12.30-13.15 Opowieść podróżnika Marcina Sowińskiego o wyprawie rowerowej przez Alaskę trasą Dalton Highway

> 14.00-14.45 Test wytrzymałości zapięć rowerowych
Na pokazie zostaną zaprezentowane zapięcia: ulocki, linki, łańcuchy oraz narzędzia to przecinania linek, nożyce i szlifierka kontowa. Przekonamy się, że nie ma zapięcia, którego nie da się przełamać, jednak warto mieć zapięcie możliwe jak najsolidniejsze, żeby utrudnić ewentualną kradzież i dalej cieszyć się z posiadania roweru.
Miejsce: Dziedziniec

> 14.15-15.00 Jak spakować rower na Alaskę z wyposażeniem do wyprawy – warsztaty
Marcin Sowiński, uczestnik wyprawy na Alaskę i autor Dalton Highway – kompletny poradnik dla rowerzystów (i nie tylko!), opowie na co należy zwrócić uwagę w wyposażeniu roweru, przygotowując go na wyprawę trasą Dalton Highway.
Miejsce: Hal D3

> 14.45-15.15 Jak działa rower? warsztaty
Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jakie wielkości fizyczne są ważne dla jazdy na rowerze, dowiemy się również jak jazda na rowerze wpływa na organizm ludzki.
Warsztaty otwarte dla rodzin z dziećmi od 7 lat.
Miejsce: Hala D2

> 15.00-16.00 Kolarzówka i nie tylko – otwarte spotkanie z grupą pasjonatów rowerowych otwarte treningi rowerowe i prezentacja współczesnych rowerów. Przeznaczone dla młodzieży.
Miejsce: Dziedziniec

> 15.45-16.30 Rowerem i pieszo przez czarny ląd – śladami Kazimierza Nowaka
Leszek Fidelus ze Stowarzyszenia Afryka Nowaka opowie o wyprawie Kazimierza Nowaka i pokaże zdjęcia ze sztafety, która w latach 2009-2011 ruszyła jego śladami.
Miejsce: Hala D3

> 15.00-17.00 bezpieczna droga – warsztaty dla dzieci prowadzone przez Straż Miejską
Przeznaczone dla dzieci od 5 do 10 lat.
Miejsce: Dziedziniec

> 16.45-17.30 Spotkanie z Marcinem Wójcikiem z ZIKITu w Krakowie.
Miejsce: Hala D3

> 17.45-18.30 Bike Jamboree - Sztafeta rowerowa dookoła świata 2017-2019
Bike Jamboree, jest to rowerowa sztafeta dookoła świata związana z ruchem skautowym na całym świecie. Start odbył się pod koniec maja 2017, by przez kolejne dwa i pół roku dotrzeć na World Scout Jamboree do Zachodniej Wirginii w USA (lipiec/sierpień 2019), a potem wrócić do Polski. Z Gdańska do Gdańska: 35 tys. km, 34 etapy, 21 krajów. Przez najpiękniejsze tereny półkuli północnej. Celem sztafety jest promować Polskę, przeżyć przygodę, a przy okazji pokazać, jak ważny może być we współczesnym świecie skauting.
Miejsce: Hala D3

> 18.30-19.30 Kolarzówka i nie tylko – otwarte spotkanie z grupą pasjonatów rowerowych otwarte treningi rowerowe i prezentacja współczesnych rowerów. Przeznaczone dla młodzieży.
Miejsce: Dziedziniec

> 10.00-18.00 Rowerowe smaki
W trakcie rowerowej imprezy na muzealnym dziedzińcu zagoszczą foodbikei. Będzie to świetna okazja aby napić się pysznej kawy z Espresso Bike, spróbować onigiri z Yume onigiri a u Fresh Bike skosztować naturalnych lodów lub lemoniady w różnych smakach.

POLECAMY>>> 16-17.09.2017 r. od 11:00 do 19:00 serdecznie polecamy również targi polskiej mody i designu użytkowego Kiermash vol. XI I Jesień w Muzeum, które odbędą się w hali F naszego muzeum. Wstęp wolny!

"Zakręcona Sobota"
16.09, godz. 9:00-20:00
Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie
ul. Św. Wawrzyńca 15

Zapraszamy!


Materiał prasowy.

Liczba komentarzy: 0