Sobota, 28 Listopada 2020

Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

5. urodziny OFF Radia Kraków: panel dyskusyjny "(Nie)popularni – jak być artystą na własnych zasadach?"

0

A
A
A
25 stycznia zapraszamy na 5. urodziny OFF Radia Kraków, w ramach których odbędzie się m.in. panel dyskusyjny dla młodych twórców. Gośćmi Ani Prokop (OFF Radio Kraków) będą: Łukasz Lembas (Krakowskie Biuro Festiwalowe), Macie Stankiewicz (Instant Classic), Łukasz Warna-Wiesławski (Unsound), Paulina Bisztyga (OFF Radio Kraków) oraz Jędrzej Dudek (beluga stone).

Wchodząc na rynek muzyczny młodzi muzycy trafiają na wiele trudności. Potrzebują świadomie zdefiniować własną tożsamość (brzmienie i profil), ustalić cele i dotrzeć do słuchaczy. Sukces w świecie muzyki nie dla każdego oznacza granie koncertów stadionowych, pytanie więc brzmi jaki jest próg satysfakcji zespołów o charakterze niszowym? Jak skutecznie znaleźć swoje grono odbiorców? Czy i w jaki sposób o sobie mówić, gdzie wydawać, jak się promować? Czy social media i selfie są konieczne? Czy działać na zasadzie DIY (zrób to sam) czy DIT (zróbmy to razem)? Czy prosić o pomoc i słuchać rad? Czy w świecie muzycznym istnieją etyczne przyjaźnie? Jeżeli tak, to jak je budować? Wspólnie z artystami i reprezentantami festiwali, wydawnictw i mediów, postaramy się znaleźć odpowiedzi na wymienione powyżej kwestie, z którymi borykają się (nie tylko początkujący) artyści.

Naszymi gośćmi będą:

Paulina Bisztyga - dyrektor OFF Radia Kraków, dziennikarka muzyczna, wokalistka. Pięć lat temu od podstaw stawiała cyfrowo-internetową, offową radiostację, więc znane są jej od podszewki nie tylko przyjemne, ale również trudne elementy związane ze świadomym działaniem poza głównym nurtem. Liczymy na to, że podczas panelu podzieli się z nami opowieścią o rozwoju rozpoczętego 5 lat temu projektu.

Łukasz Lembas - od lat współtworzy i komunikuje z mediami imprezy sięgające od tych bardziej popularnych (jak Wianki czy Sylwester w Krakowie) po niszowe festiwale (jak Sacrum Profanum). Organizuje koncerty, tworzy materiały prasowe (a to ważna wizytówka dla artystów), zajmuje się promocją i sprawnie porusza się po mediach społecznościowych. Łukasz zdecydowanie wie komu i w jaki sposób przedstawić siebie i swoje projekty. Mamy nadzieję, że podczas panelu da nam kilka wskazówek związanych z tym jak dookreślić własną tożsamość muzyczną/projekt muzyczny, jak zidentyfikować imprezy, do których byśmy pasowali i czy/jak prowadzić własne social media.

Łukasz Warna-Wiesławski - współkurator festiwalu Unsound, PR menadżer, booking menadżer, wszystko-menadżer, a także muzyk znany jako Rusałka (jej brzmienie sam określa mianem futurystycznej wersji rytmów rodem z polskich tańców ludowych). Osoba, która posiada niezwykle obszerną wiedzę na temat nie-mainstreamowych artystów, ale także sporą na temat muzyki popularnej. Nie jest mu obca żadna funkcja, którą można pełnić w ramach przemysłu muzycznego. Oczywiście - przykłada ucho tam, gdzie coś go zainteresuje, ale ogląd całości ma niesłuchanie szeroki.

Maciek Stankiewicz - 

razem z Arkiem Młyńcem 9 lat temu założył niezależną wytwórnię Instant Classic, pod której skrzydłami znajdują się m.in. Innercity Ensemble, Alameda 5, BNNT, ARRM, Lotto, Lonker See, New Rome. Wydają to, co im się podoba i w taki sposób, aby i oni i artyści byli zadowoleni (ostatnio poza winylami, płytami CD i koszulkami pojawiła się w ich ofercie „BNNT Middle West Espresso Coffee“). Mogliście ich poznać na festiwalach, spotkaniach i targach płytowych. Sami organizują koncerty w ulubionych miejscach. A poza tym wszystkim mają jeszcze życie „pozamuzyczne“… Jak to robią? Mamy nadzieję, że Maciek nam opowie.

Jędrzej Dudek - muzyk, którego znać możecie z projektów takich jak P.Unity czy Beluga Stone. Na scenie jest nie od wczoraj, więc liczymy na to, że opowie nam nie tylko o różnych etapach swojego muzycznego życia, ale także o tym czy żeby robić to, co się lubi (w satysfakcjonujący sposób) trzeba mieć konkretny plan na własny rozwój, muzyczną samoświadomość i wizerunek. Poruszymy także kwestię „martwych punktów” w świecie muzycznym - tego, z czym realnie borykają się młodzi artyści decydujący się podzielić swoją muzyką ze światem, a czego początkowo nie widać, bo wychodzi „w praniu”.
 

• 25.01.2010, 19:00-20:30

• miejsce: Forum Przestrzenie, ul. Marii Konpnickiej 28 (Kraków)

• wstęp wolny

• weź udział w wydarzeniu na Facebooku - klik!

 

Partner strategiczny: Krakowskie Biuro Festiwalowe

Patronat medialny: Radio Kraków

Patnerzy: On Lemon, Kult Tattoo Fest, Forum Przestrzenie. Elektroniczny Kraków, Kolory

Liczba komentarzy: 0