Piątek, 4 Grudnia 2020

Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

5. urodziny OFF Radia Kraków: Warsztaty Producenckie Beat Tools Masterclass

0

A
A
A
25 stycznia zapraszamy na 5. urodziny OFF Radia Kraków, w ramach których odbędą się m.in. warsztaty producenckie Beat Tools. Cykl warsztatów został zapoczątkowany kilka lat temu przez Pawła Pruskiego, producenta muzycznego i dziennikarza naszej rozgłośni. Najbliższa edycja to trzy różne spojrzenia na proces tworzenia muzyki. Zaproszeni goście opowiedzą o tajnikach swojej pracy. Pokażemy jak różnorakie narzędzia, sprzęty, czy też wypracowywane latami techniki pracy przekładają się na rezultat, którym jest muzyka. Jeśli interesujecie się tematem tworzenia muzyki i jesteście gotowi zarazić się pasją naszych prelegentów - zapraszamy.

Program:

15.00 Pruski - "Od taśmy do modulara"

Taśma była jednym z pierwszych nośników pozwalających na eksperymentalne przetwarzanie dźwięków. Dzięki karkołomnym przycinaniu, odwracaniu, czy zmianie tempa z gotowych kompozycji powstawały zupełnie nowe. Dziś większość powyższych procesów możemy wykonać za pomocą programu komputerowego, należy jednak pamiętać że nie jest to jedyne narzędzie. Jedną z możliwości jest użycie odpowiednio zaprojektowanego systemu modularnego. To, w jaki sposób stworzyć oraz wykorzystać wspomniany system, będzie głównym tematem prezentacji.

16.15 Hatti Vatti - "Dub it! Czyli techniki realizacji i narzędzia w kontekście przestrzeni w produkcji"

Dub it! Czyli techniki realizacji i narzędzia w kontekście przestrzeni w produkcji.Pochodzący z Trójmiasta producent poszukującej elektroniki, związany z wytwórniami MOST, U Know Me Records i wieloma labelami brytyjskimi. Połowa duetów HV/NOON , Nanook of the North czy JANKA. Regularnie grywa w klubach od Islandii po Japonię, wystąpił na najnowszej płycie Pezeta, jego twórczość remixował Andy Stott, a w setach grał np. Mike Schommer z DeepChord. Autor 3 albumów solowych, w tym nagradzanego "Szumu". W swoich mocno basowych setach łączy fascynację brytyjską elektroniką z zacięciem do poszukiwań niebanalnych brzmień i mniej oczywistego tempa. Podczas warsztatów Beat Tools Masterclss Hatti Vatti powiedzili się swoją wiedzą i wieloletnik doświadczeniem w zakresie produkowania muzyki oraz wpsółpracy z innymi artystami.

17.30 Kompozyt - "Aż coś ciekawego się wydarzy. Proces kreatywny"

Kompozyt zabierze Was w podróż po swoim procesie kreatywnym, od zalążku pomysłu do finalnego miksu. Bracia zaprezentują wspólne jamowanie synthami i maszynami perkusyjnymi oraz podzielą swoim procesem nagrywania i przerabiania dźwięków przy pomocy modulara i software'u.

 

• 25.01.2010, 15:00-18:30

• miejsce: Forum Przestrzenie, ul. Marii Konpnickiej 28 (Kraków)

• wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona! Zapisy: beattools@gmail.com

• weź udział w wydarzeniu na Facebooku - klik!

 

Partner strategiczny: Krakowskie Biuro Festiwalowe

Patronat medialny: Radio Kraków

Patnerzy: On Lemon, Kult Tattoo Fest, Forum Przestrzenie. Elektroniczny Kraków, Kolory

Liczba komentarzy: 0