Czwartek, 22 Sierpnia 2019

Imieniny: Cezarego, Tymoteusza

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Projekt plakatu Pannoniki spod ręki wybitnego artysty

0

A
A
A
Jeden z najwybitniejszych polskich plakacistów, Leszek Wiśniewski, ilustrator m.in. The New York Timesa czy Newsweeka, zaprojektował plakat 4. edycji Pannonica Folk Festival. Tegoroczna Pannonica odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia w Barcicach k/ Starego Sącza.

Odbywający się w Polsce po raz 4. festiwal kultury bałkańskiej i węgierskiej Pannonica Folk Festival swoim wyjątkowych charakterem przyciąga już nie tylko festiwalowiczów i największe bałkańskie gwiazdy estrady. Niepowtarzalny klimat festiwalu ujął także Leszka Wiśniewskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich plakacistów. Dzięki temu afisz, który powstał w wiedeńskiej pracowni artysty, to nie tylko materiał promocyjny, ale prawdziwe dzieło sztuki i gratka dla kolekcjonerów.

Leszek Wiśniewski to wybitny polski ilustrator, malarz, plakacista. Urodzony w 1953 roku, w Poznaniu, gdzie również ukończył Akademię Sztuk Pięknych. Jego plakaty zapowiadały jedne z największych wydarzeń kulturalnych w Europie. Ilustrował dla takich magazynów jak The New York Times, Playboy, Newsweek, Penthouse, czy Trend Magazine. Od początku lat 80-tych mieszka i tworzy w Wiedniu.

Pannonica to festiwal kultury bałkańskiej i węgierskiej, czasem określany mianem "polskiej Guczy", w nawiązaniu do największego festiwalu trąbki na Bałkanach. W tym roku zagra po raz czwarty, od 25 do 27 sierpnia, w szczerym polu w sercu malowniczego Beskidu Sądeckiego. W nadpopradzkich Barcicach k/ Starego Sącza wystąpią prawdziwe gwiazdy, m.in.: Mahala Rai Banda z Rumunii, Dejan Petrović Big Band z Serbii, węgierski Parno Graszt i rodzima Dikanda.

Nadpopradzki festiwal to nie tylko muzyka, ale również znakomite jedzenie, w tym oryginalne bałkańskie potrawy i napitki, warsztaty tańca, śpiewu, rękodzieła, wspólne wędrówki po okolicy, kajaki, jazda konna i specjalne atrakcje dla najmłodszych. Wokół wolna przestrzeń, bliskość przyrody, a przede wszystkim wielotysięczne towarzystwo fanów bałkańskich orkiestr dętych i cygańskiej ognistej muzyki z Serbii, Macedonii, Rumunii, Węgier, Czech, Słowacji i Polski.
 

Program imprezy:

czwartek 25.08.2016

koncerty zaczynają się od 18:30

Sharena (POL)

Balkansambel (SK)

Dzambo (Cambo) Agusevi Orchestra (MAC)

Impreza: tradycyjne GuczoDisko w Stodole

 

piątek 26.08.2016

warsztaty, animacje: od rana do popołudnia

koncerty zaczynają się od 18:30

Chudoba (POL)

Parno Graszt (HU)

Dejan Petrovic Big Band (SRB)

Kino nocne pod gwiazdami

 

sobota 27.08.2016

warsztaty, animacje: od rana do popołudnia

koncerty zaczynają się od 18:30

Balkanscream (POL)

Terne Chave (CZ)

Dikanda (POL)

Mahala Rai Banda (ROM)

Impreza: festiwalowa "zielona noc"
 

Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://pannonica.pl/

Materiał prasowy

Liczba komentarzy: 0