Sobota, 23 Marca 2019

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrem Kłosowiczem

0

A
A
A
Zapraszamy na spotkanie z Przemysławem Piotrem Kłosowiczem, który opowie o pracy nad swoją debiutancką powieścią pt. "Zdobywcy oddechu".

"Zdobwycy oddechu" - opis wydawcy
Wiktor, chociaż od zawsze chciał być pisarzem, pracuje na wyższej uczelni, opiekuje się dorosłym dzieckiem z zespołem Downa i zmaga się z depresją.
Dwudziestosiedmioletniego Piotra do opuszczenia rodzinnej wsi i zamieszkania w metropolii skłoniła jego odmienność. „Gdybym zdecydował się na coming out, zafundowałbym matce out, ale z tego świata” – stwierdza pewnej niedzieli w autobusie, jadąc z przyjaciółką do kościoła.
Zbigniew ma dwadzieścia pięć lat i poczucie, że jego życie jest jak wyrób czekoladopodobny: „Łamie się jak czekolada, rozpuszcza się jak czekolada, tylko smakuje jak nieosolony popcorn. […] Wyrób życiopodobny”. Od zawsze czuł się gorszy. Dokucza mu poczucie upływającego czasu i mijających wraz z nim widoków na miłość.
„Zdobywcy oddechu” to zapis fragmentów życia i refleksji trzech mieszkańców Krakowa, których łączy coś więcej niż wspólna podróż.

Fragmenty książki odczyta młodzież zorganizowana wokół grupy teatralnej Scena "i"

Przemysław Piotr Kłosowicz (ur. 1987) – pochodzi z gminy Jedlicze. Ukończył pedagogikę społeczno–opiekuńczą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Mieszka i pracuje w Krakowie. Ma porażenie mózgowe i adoptowanego ze schroniska kota, choć uważa, że ten drugi fakt ma na jego życie większy wpływ. „Zdobywcy oddechu” to jego debiut literacki.

Spotkanie odbędzie się 23 stycznia (poniedziałek) o godz. 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury im. Andrzeja Bursy - Osiedle Tysiąclecia 15

Wstęp wolny!

 

Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy, osiedle Tysiaclecia 15
23 stycznia o godzinie 18:00
 
Materiał prasowy

Liczba komentarzy: 0