Sobota, 23 Marca 2019

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Stajnia Sobieski prezentuje: Gołębie + duet Leśniewski (Artykuły Rolne) / Nowacki (Kaseciarz)

0

A
A
A
Wybudzamy się ze snu zimowego, by zaprosić Was na szósty koncert z cyklu firmowanego przez Stajnię Sobieski – kolektywu, który od kilku lat zmienia oblicze muzycznego Krakowa. Z owianych legendą krakowskich piwnic dźwiękowy ferment przeniósł się na trzecie piętro kamienicy, gdzie spotykają się, plotkują, nerdzą, tworzą i nagrywają stajniowi muzycy. Na ulicy Sobieskiego właśnie.
Stajnia Sobieski zrzesza zespoły Armando Suzette, Bezczeszczę Bęben, Die Flöte, Kaseciarz, Rycerzyki, Harry & The Callahans, Noc Muzeów, Taxez i Zdrowie™. W ramach cyklu występują zespoły ze Stajni i zaproszeni przez nich goście polskiej sceny niezależnej.
 
Gołębie to poznańskie trio, które preferuje głośne granie i ważne melodie. W ich intensywnej muzyce można usłyszeć wiele przestrzeni, barw i emocjonalnego zaangażowania. Zadebiutowali w 2016 roku epką "Dachy". Tak pisali o tym minialbumie na tegoslucham.pl: "Gołębie w swobodny sposób - improwizowany i punkowy, balansują między melodią, krzykiem gitar, nojzowymi sprzęgami i psychodelią." W styczniu tego roku wypuścili kolejny materiał zatytułowany "Wrzesień/Październik". Na ich koncertach nigdy nie wiadomo, w którą stronę poleci gitara.
 
 
DUET Bartosz LEŚNIEWSKI (Artykuły Rolne) - Maciek NOWACKI (Kaseciarz)
Duet Leśniewski / Nowacki to nietypowa kolaboracja muzyków znanych z Artykułów Rolnych oraz Kaseciarza. Zaskakujący i nieoczekiwany układ personalny zaowocuje całkowicie improwizowanym setem rozpisanym na dwie gitary.
 
Bilety: 10 zł, do kupienia przed koncertem
 
 
 
Apoteka Pub, ul. Meiselsa 24,
18 lutego o godzinie 20:00Materiał prasowy

Liczba komentarzy: 0