Środa, 28 Lipca 2021

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Beat Tools Open Space: Modular 1/8

Tak pracowaliśmy razem z Michałem Gałczewskim, Juliuszem Doboszewskim, Pawłem Pruskim i Piotrem Figlem podczas kolejnej edycji warsztatów Beat Tools 3 marca!


PROGRAM

13.00 - 14.00 Paweł Pruski - “System modularny jako efekt”

Podczas prezentacji pokazane zostanie w jaki sposób zbudować system pełniący rolę efektu (nie generatora dźwięku). Jak we współpracy z innym urządzeniem (np. Elektron Octatrack) stworzyć kompaktowy system, mogący być wykorzystany podczas liveactów.

Paweł Pruski (Minoo) - producent związany z Four Tapes Records, Asfalt Records oraz Mad Hop. Poza działalnością producencką - dziennikarz Off Radia Kraków oraz Estrada i Studio. Muzycznie oscyluje pomiędzy światem ambientów, a połamanych beatów.

Strona: https://www.facebook.com/pruski.official

 

14.30 - 15.30 Piotr Figiel - “Digitakt + 0 Coast + Bastl Kastle = Ultimate Techno Machine”

Podejmiemy śmiałą próbę stworzenia szkicu utworu na Elektron Digitakt wykorzystując syntezatory Make Noise 0-Coast oraz Bastl Kastle. Piotr Figiel zaprezentuje także możliwości powyższych i jego workflow związane z pracą z tymi urządzeniami.

Piotr Figiel - producent muzyczny, live actowiec, dj z Krakowa. W swojej twórczości łączy przeróżne inspiracje skupiając się na techno, IDM, oryginalnym sound designie, dobrym brzmieniu i graniu hardware’owych live actów. Jego produkcje wydawane były w wielu polskich i zagranicznych labelach, występował także ze swoimi live actami w wielu miejscach w Polsce. Od 4 lat Piotr jako dziennikarz radiowy prowadzi na antenie Off Radio Kraków audycję “Essentia Electronica”, która stała się jednym z najważniejszych źródeł informacji i promocji dla krakowskiej sceny muzyki elektronicznej. Oprócz solowej działalności, Piotr w duecie z Dominikiem Gawrońskim tworzy projekt Krakowitz. Zajmuje się również produkcją, miksem i masteringiem, pomagając innym artystom osiągnąć wymarzone brzmienie ich muzyki.
 

16.00 - 17.00 Michał Gałczewski - “Sekwencery, powtarzalność i prawdopodobieństwo”

Sekwencery w systemie eurorack nazywają się niekiedy najważniejszym elementem modulara. Pozwalają generować wiele zdarzeń, mogą być źródłem sterowania, prawdopodobieństwa, czy też wyzwalania innych funkcji. Podczas prelekcji pokazanych zostanie kilka przykładowych zastosowań różnych typów sekwencerów.

Michał Gałczewski (TWEAK) Swoją przygodę z muzyka rozpoczął około roku 2000, wtedy też zainteresował się eksperymentowaniem z dźwiękiem. W swoim posiadaniu ma wiele syntezatorowych klasyków jak również nowoczesnych sprzętów (w tym system w formacie eurorack). Od lat skrupulatnie śledzi źródła dotyczące tematu, zagłębia się w sound design i doskonali swoje umiejętności związane z pracą z dźwiękiem.

 

17.00 - 18.00 Juliusz Doboszewski - “Czasami parametry użytkownika to parametry systemu”

“Chciałbym porozmawiać o sposobach interakcji z syntezatorem. Oczywiście są klawiatury, przyciski, pokrętła i programowanie, ale co jeszcze jest dostępne? System modularny pozwala na wykorzystywanie rzadko spotykanych metod kontroli, m.in. poprzez płytki dotykowe, oddech, napięcie mięśni ciała, aktywność elektryczną skóry lub liści roślin. Chciałbym skupić się na (1) możliwościach dostępnych w formacie Eurorack, (2) możliwych zastosowaniach podczas występów na żywo i w muzyce generatywnej, (3) potencjale niestandardowych metod kontroli”.

Juliusz Doboszewski zainteresował się systemami modularnymi przez Guentera Schlienza oraz I Dream of Wires, a od 2015 hoduje swojego idealnego audio-video Eurorackowego potwora; czasami grywa szumy i plamy po rozmaitych piwnicach i starych hotelach.