Środa, 28 Lipca 2021

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Green ZOO Festival 2020 #zostańwdomu2

0

A
A
A
Green ZOO festiwal powraca z drugą częścią festiwalu #zostańwdomu! Między 18 a 27 września zagrają dla nas online: Spencer Krug i Dan Boeckner (Wolf Parade), eksperymentalny duet Akpatok i międzynarodowo rozpoznawalny, gdański skład Trupa Trupa.
Spencer Krug
Po piętnastu latach pisania piosenek i występowania z zespołami Wolf Parade, Sunset Rubdown, Moonface, Swan Lake i Frog Eyes, ten genialnie płodny artysta ostatecznie postanowił nagrywać muzykę i koncertować pod swoim własnym imieniem – Spencer Krug. Nadal pisze utwory i śpiewa w niedawno reaktywowanym Wolf Parade, ale jest w nim potrzeba komponowania mniej rockowo zorientowanych, cichszych, dziwniejszych i bardziej introwertycznych piosenek. Powracając więc do swojego pierwszego i ulubionego instrumentu, pianina, Krug wrócił do swojego fantastycznego świata pseudo klasycznego balladopisarstwa, poetyckiego liryzmu przeplatanego pokręconą popową muzyką i jazzową mimikrą. 

Wydarzenie na FB
 
AKPATOK (Dawid Adrjanczyk/Nina Adrjanczyk)
Akpatok to polsko-białoruski eksperymentalny duet, który tworzą Dawid Adrjanczyk, artysta dźwiękowy i muzyk, i Nina Adrjanczyk, artystka wizualna i wokalistka. Zespół powstał w 2013 roku i od tamtej pory jako Akpatok wydali trzy albumy, cieszące się dobrymi recenzjami (HIS Voice, The Quietus, ATTN). Tworzą charakterystyczne dla siebie formy zawieszone między głosem, tekstem, muzyką i obrazem, techno, hip-hopem, ambientem i muzyką eksperymentalną.

Wydarzenie na FB
 
Trupa Trupa
= Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. W 2015 roku w brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records ukazał się album “Headache”, wydana później przez francuski label Ici d’ailleurs. Ich kolejny album “Jolly New Songs” pojawił się na 4 rynkach: polskim, angielskim, francuskim i japońskim. Z kolei płytę “Of The Sun” wydała w 2019 roku legendarna wytwórnia Sub Pop! Gdyby tego było mało - Trupa Trupa wystąpiła m.in. na festiwalach SXSW, Primavera Sound i Iceland Airwaves, a także wzięła udział w legendarnej sesji NPR Tiny Desk... Jeżeli jesteście ciekawi jak brzmią, dlaczego właśnie tak i co chodzi im po głowie - posłuchajcie wywiadu, który z zespołem przeprowadziła Ania Prokop.

Wydarzenie na FB
 
Dan Boeckner 
Z pewnością znacie go ze składu Wolf Parade, Handsome Furs, Operators, Atlas Strategic i/albo Divine Fits!

Wydarzenie na FB

GREEN ZOO FESTIVAL 2020 #ZOSTAŃWDOMU 2
18-27 WRZEŚNIA
WSZYSTKIE KONCERTY OGLĄDAĆ MOŻNA TUTAJ

WIĘCEJ INFO
EVENT FB