Czwartek, 22 Sierpnia 2019

Imieniny: Cezarego, Tymoteusza

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Neal Cassady + Fraktale

0

A
A
A
1 czerwca w klubie Alchemia usłyszymy jedne z najprężniej działających krakowskich zespołów! OFF Radio Kraków objęło patronatem najnowszą płytę Fraktali - "Dharma Bums".

Neal Cassady to energetyczna neo-psychodelia, ładne piosenki poddane garażowej obróbce - powykręcane i rozimprowizowane. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty: debiutancki album NIGHT HOWLER (2015) oraz Later Than You Think (2018), który został wydany nakładem Music Is The Weapon. Mają za sobą ponad 50 koncertów, sesji radiowych (m.in. w Radiowej Trójce w ramach OFFSESJI), występ w warszawskiej Zachęcie i festiwalach SOUNDRIVE 2016 i Jarocin 2017. Utwory zespołu zostały docenione przez dziennikarzy muzycznych: Wojciecha Manna, Piotra Stelmacha, Jarosława Kowala, Agnieszkę Szydłowską, Tomasza Żądę.

https://youtu.be/kwvrbRZbSps
https://www.youtube.com/watch?v=x0g09D3Gj1U
https://nealcassady.bandcamp.com/releases

Fraktale to krakowski kwartet z pogranicza muzyki eksperymentalnej, psychodelicznej i dark jazzu. Powołany do życia późną jesienią 2016 roku, jak do tej pory, może pochwalić się dwoma albumami studyjnymi - „I”, oraz „II”, a także wydawnictwem koncertowym „On the Road”. Inspiruje ich odwaga i bezszablonowość twórców takich jak Ornette Coleman, czy Albert Ayler redefiniujących ówczesne podejście do jazzu, eksperymenty muzyczne pokroju „drone music” La Monte Younga oparte na dźwięku burdonowym, aż po pierwsze performance’y muzyczno-multimedialne „Exploding Plastic Inevitable” Warhola i Velvet Underground.

"Bez zbędnego dramatyzowania i koloryzowania powiem, że krakowski Fraktale to jedna z najświetniejszych rzeczy zaserwowanych przez rodzimą scenę, jaka przewinęła się przez mój odtwarzacz w roku 2018.” - Grzegorz Bryk (Półka z Winylami)

https://www.youtube.com/watch?v=cEbGoJw5GLY
https://www.youtube.com/watch?v=stZjrB0TAP0
https://fraktale.bandcamp.com/releases https://open.spotify.com/artist/5nc68MchQJnWx7xh6DYvIL


Neal Cassady + Fraktale // Dharma Bums AFTER PARTY
1 czerwca, godz. 20:00
klub Alchemia
Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/382747952321094/

Liczba komentarzy: 0