Środa, 28 Lipca 2021

Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Bracia Sarapata dołączają do Off Radia Kraków z audycją muzyczną "Przejęcia"!

0

A
A
A
Redakcja Off Radia Kraków poszerza się o nowe głosy i nową audycję muzyczną. W każdą środę o 20:00 będzie można posłuchać braci Michała i Mateusza Sarapatów w ich autorskim programie "Przejęcia".

- Będziemy prezentować muzykę przejmującą. Z czego może wynikać jej charakter? Czasem jest to beat, który nie pozwala usiedzieć w miejscu i bas, który reorganizuje wnętrzności. Czasem specyficzne napięcie w harmonii, drżenie w głosie, albo olśniewająca przestrzeń. W każdym razie coś, dzięki czemu zbiór dźwięków przestaje być sympatyczną piosenką, a staje się przeżyciem. W Przejęciach znajdą się te utwory, które zostaną z Wami na dłużej - mówi Michał Sarapata, współautor programu. 

Michał i Mateusz Sarapata to muzycy i producenci od lat obecni na polskiej scenie muzycznej. Twórcy nowopowstałego duetu SARAPATA, współtwórcy zespołu SALK. Bracia doświadczenie sceniczne i producenckie zdobywali współpracując z takimi artystami jak Lor, Kiwi, Paulina Przybysz, Jan Serce, Maria Tyszkiewicz. Michał na codzień jest członkiem zespołu Jakuba Żyteckiego i Arka Kłusowskiego, a Mateusz występuje w grupie perkusyjnej Wataha. Mają na swoim koncie muzykę do spektakli teatralnych, filmów niemych i kilku kinowych pozycji. Występowali na takich festiwalach jak Opener Festival, Off Festival, Soundrive. Ze swoją muzyką zawitali nawet na Islandię, o czym marzyli od dawna. W swojej pracy łączą fascynację muzyką elektroniczną i alternatywną (szczególnie tą skandynawską) z solidnym instrumentalnym warsztatem. Po raz pierwszy staną po tej stronie radiowego mikrofonu.
 

"Przejęcia" w każdą środę, od 20:00 do 21:00 na naszej antenie. Premierowy program już 3 marca! 

Facebook: 
Instagram:

fot. Emilia Michałczyk