Wtorek, 1 Grudnia 2020

Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

„Krajobraz w podczerwieni."

0

A
A
A
Młodzieżowy Dom Kultury „Krzesławice” ma nam do zaoferowania „Krajobraz w podczerwieni. Jest to wystawa autorskich zdjęć Jana Zycha. Fotografik wykorzystał zjawisko pochłaniania i odbijania promieni podczerwonych przez obiekty.

Jak na fort przystało, prace wystawione są w długim, nieco mrocznym korytarzu. Tuż przy wejściu spotykamy wizje budowli, brył, stosunkowo prostych form geometrycznych, jednak im dalej w głąb, tym więcej abstrakcji.

Cechą wspólną dla wszystkich zdjęć jest zamknięta kompozycja. Jan Zych skupia się na wybranym przedmiocie i wyciąga z niego jak najwięcej. Można odnieść wrażenie, że każda oglądana praca przenosi nas w inną rzeczywistość.

Krajobrazy zachwycają surrealistyczną kolorystyką, która sprawia, że musimy poświęcić obrazowi sporo uwagi, aby odkryć – a przynajmniej spróbować – co przedstawia. Użycie podczerwieni sprawiło, że zupełnie prozaiczne kadry zamieniły się w abstrakcyjne kształty.

Zdjęcia w podczerwieni zawsze przyciągają uwagę. Nie inaczej jest w przypadku dzieł Jana Zycha. Wybierając się na wystawę możemy spodziewać się, że i nas zahipnotyzują.

Jan Zych „Krajobraz w podczerwieni” wystawa fotografii
od 1 VI do 23 IX 2018 r.
MDK Fort 49 „Krzesławice”

Autorka tekstu i zdjęć: Kinga Wnęk

Liczba komentarzy: 0