Wtorek, 27 Października 2020

Imieniny: Iwony, Sabiny

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

MAUPI BIZNES | premiera nowej audycji

0

A
A
A
Od 19 września na naszej antenie pojawi się nowa audycja muzyczna. W jesiennej ramówce OFF Radia Kraków przewidzieliśmy więcej czasu dla hip-hopowych brzmień, zarówno w old-schoolowym, jak i zupełnie współczesnym wydaniu. W roli prowadzącego zadebiutuje Szymon Matląg.

Czego możemy spodziewać się po "Maupim biznesie"? Muzyczną warstwę audycji, prowadzący, czyli Szymon Matląg, opisuje tak:

Trzonem audycji będzie muzyka hip-hopowa. Jednak mając na uwadze, że rap już dawno wyszedł poza nieco zamkniętą pierwotnie formę, a czarne serca biją szybciej (bądź wolniej) niż klasyczne 90 uderzeń na minutę - będzie różnorodnie. To niezwykle bogaty gatunek, którego założeniem było czerpać ze wszystkiego, a na przestrzeni dekad ta nieograniczona żadnymi ramami, wielopłaszczyznowa inspiracja, urosła do niewyobrażalnych rozmiarów. Muzyka ewoluowała w niesamowity sposób, pojawiły się całkiem nowe narzędzia i patenty; raperzy śpiewają w numerach równie często co wokaliści, a producenci korzystają z przekroju inspiracji muzycznych, mieszając wszystko - od jazzowych sampli, które były tu zawsze, przez wpływy sceny rave’owej czy techno, aż po ambienty i najbardziej odjechaną muzykę eksperymentalną. Ciekawym jest też, że rap jest obecnie najpopularniejszym zjawiskiem w muzyce, jednak mimo to wciąż posiada bogate i różnorodne zaplecze undergroundowe. No i w zasadzie poniekąd sam nadal tworzy jakiś underground (tu bardziej na przykładzie Polski) - w końcu bez niczyjej pomocy stał się hegemonem przemysłu muzycznego. Istotnym na pewno będzie dla mnie również całe jego otoczenie, stąd bankowo pojawi się sporo R&B, funku czy elektroniki. I trochę innych wynalazków, których nie potrafię nazwać.

MAUPI BIZNES
prow. Szymon Matląg
czwartki, 21:00-22:00
Stay tuned!

Na naszej stronie dostępny jest też podcast z rozmowy, którą z Szymonem przeprowadziła Ania Prokop:
http://off.radiokrakow.pl/podcasty/maupi-biznes-czyli-co/