Niedziela, 18 Kwietnia 2021

Imieniny: Boguslawy, Apoloniusza

Na antenie

Kontakt

12 630 64 54

off@radiokrakow.pl

Pawilon Francuskiego Kina Letniego

0

A
A
A
W sobotnie wrześniowe wieczory Instytut Francuski, MNK oraz kawiarnia „Petite France" zapraszają nas do Pawilonu Józefa Czapskiego na seanse kina francuskiego!

PROGRAM:
 

12/09, 19:30
Zazdrość, 2017, reż. David Foenkinos i Stéphane Foenkinos, z udziałem: Karin Viard, Dara Tombroff, Anne Dorval, Thibault de Montalembert, Bruno Todeschini
Nathalie Pêcheux jest rozwiedzioną nauczycielką. Kobieta z kochającej osoby staje się nagle zazdrosna o wszystkich wokół - jej pierwszym celem jest jej urocza 18-letnia córka Mathilde. Wkrótce jej chorobliwa zazdrość rozszerzy się na przyjaciół, kolegów, a nawet sąsiadów.

19/09, 19:00
Jak chłopaki, 2017, reż. Paul Coutard, z udziałem : Max Boublil, Vanessa Guide, Bruno Lochet
Reims, rok 1969. Paul Coutard, niepoprawny uwodziciel i dziennikarz sportowy w dzienniku Le Champenois, postanawia zorganizować damski mecz piłkarski, by rzucić wyzwanie swojemu szefowi podczas dorocznej imprezy gazety. Dziwnym trafem pomoże mu w tym sekretarka redakcji, Emmanuelle Bruno, jego największy wróg. Nie spodziewając się tego, Emmanuelle i Paul zapoczątkują pierwszą we Francji kobiecą drużynę piłki nożnej.
 
26/09, 19:00
Festiwal tańca, 2018, reż. Laetitia Carton
Każdego lata, tysiące ludzi przyjeżdża z całego świata do położonej w środkowej Francji miejscowości Gennetines, by przez 7 dni i 8 nocy, wspólnie bawić się przy muzyce na żywo. To tutaj odbywa się słynny "Le Grand Bal de l'Europe" - jeden z największych w Europie festiwali tańca ludowego., by przez 7 dni i nocy, pod gołym niebem, wspólnie bawić się przy muzyce na żywo. Za dnia warsztaty, nocami potańcówki i ponad sto zespołów, grających muzykę folkową. Wszędzie kolorowy tłum ludzi w różnym wieku, mówiących różnymi językami, początkujących i zaawansowanych. Mają tylko krótką chwilę na jedzenie, rozmowę czy drzemkę, bo trzeba wracać na parkiet, gdzie, nie licząc kilku krótkich przerw, taniec trwa non-stop przez prawie 200 godzin. Bo tańczenie, jak mówi reżyserka, jest "słuchaniem szeptów swojego ciała". Dzięki pracy aż 4 autorów odpowiedzialnych za wizualną stronę filmu powstał niezwykły dokument, który w płynny i przypominający taniec sposób przygląda się Le Grand Bal de l'Europe.

Wydarzenie na FB